Ferie zimowe w bibliotece

Czas organizowanych ferii w bibliotece, biorąc pod uwagę wyłącznie frekwencję, przeszedł nasze najśmielsze marzenia i oczekiwania. Podłoga „ruszała się” od dziecięcych stópek, zaś ich śmiech niósł się bibliotecznymi korytarzami jeszcze długo po tym, jak kończyliśmy zajęcia. Świat kropek i kleksów okazał się, bowiem mimo pewnych drobnych obaw, mocno absorbujący. Najmocniejsi stawili czoła grafikom składającym się z grubo ponad tysiąca punktów - najmłodsi zaś, biorąc za przykład Pana Kleksa, uskuteczniali „kleksologię” malując i chlapiąc farbami kolorując otaczający ich świat. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że zadowolenie z uczestnictwa w zajęciach zabierali ze sobą w postaci uśmiechów, które mamy nadzieję towarzyszyły nie tylko im, ale i ich najbliższym.

W czasie tych dwóch tygodni dzieci i młodzież tworzyli różnorodne przedmioty z gliny i masy solnej. Absorbujące były również zajęcia malowania na szkle różnobarwnych witraży oraz zabawy w bibliotecznym labiryncie piwnic. Ponadto w ramach relaksu i miłego spędzenia czasu uczestnicy zajęć mogli skorzystać z bajkowego kina, czy gry na konsoli XBOX.