"Mój boski rozwód" - w bibliotece

Uczestnicy ostatniego przedstawienia teatralnego mieli niebywała gratkę. W piątek, 9 marca, na bibliotecznej scenie wystąpiła Krystyna Podleska z monodramem "Mój boski rozwód". Widzowie zapewne pamiętają liczne role pani Krystyny, a najpewniej tę z "Misia". "Mój boski rozwód", w przekładzie właśnie Krystyny Podleskiej i Anny Wołek, wyreżyserowała inna znana postać historii kina - Jerzy Gruza.

Ta prześmiewcza historia "kobiety po przejściach...", próbującej ułożyć sobie życie, zabrała zgromadzonych widzów w świat Angeli, która w kwiecie wieku zmaga się z licznymi problemami. To zabawna opowieść o odnajdywaniu w sobie siły, optymizmu i sensu życia. Nie brakuje tu też momentów wzruszeń i poruszenia tematów miłości, przyjaźni, czy relacji damsko-męskich.

Tuż po zakończeniu spektaklu pani Krystyna rozlosowała wśród szczęśliwców biblioteczne upominki - jubileuszowy kubek 70-lecia Biblioteki oraz kalendarz. Następnie nastał czas na podpisywanie książek i rozmowy z aktorką przy słodkim poczęstunku.