Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Finał III Bibliotecznego Dyktanda

We wtorek 1 marca 2010 r. w czytelni oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach o godz. 15:00 zebrali się najmłodsi uczestnicy tegorocznego Dyktanda, by dowiedzieć się kto spośród rówieśników został Bibliotecznym Mistrzem Ortografii. Chwile oczekiwania były bardzo nerwowe, gdyż do końca nie wiadomo było kto dostąpi tego zaszczytu.

Po uroczystym powitaniu zebranych przystąpiono do odczytu "Protokołu z posiedzenia komisji w sprawie III Bibliotecznego Dyktanda z Języka Polskiego". W obecności Komisji w składzie: Danuta Bezczyńska, Bożena Oszuścik, prowadząca spotkanie Grażyna Janowiak odczytała Protokół orzekający co następuje:

1. W Dyktandzie wzięło udział sześcioro dziesięciolatków, wśród których najmłodszą była Agnieszka Krupecka, która otrzymuje nagrodę, w postaci bonu na zakup książki o wartości 30 zł, ufundowaną przez Księgarnię „METEOR”. Natomiast pozostałe osoby: Joanna Jaroszewicz, Mateusz Pabin, Patrycja Stawicka, Oliwia Sudyk, Łukasz Waszyński, otrzymują nagrody, w postaci bonu na zakup książki o wartości 20 zł, ufundowane przez: Danutę Bezczyńską, Związek Sybiraków Koło Terenowe w Gryficach oraz Dyskusyjny Klub Książki w Gryficach.

2. W grupie wiekowej szkół podstawowych:

  • III miejsce zajęła i bon na zakup książki o wartości 30 złotych otrzymuje Oliwia Sudyk;
  • II miejsce zajęła i bon na zakup książki o wartości 50 złotych otrzymuje Gabriela Przygocka;
  • Tytuł Bibliotecznego Mistrza Ortografii przyznano dla Łukasza Waszyńskiego, który otrzymuje bon na zakup książki o wartości 70 złotych.

Natomiast o godz. 17:00 w czytelni dla dorosłych zgromadzili się nieco starsi uczestnicy Dyktanda, a mianowicie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Tu również panował dziwny niepokój, towarzyszący takim chwilom oczekiwania, z lekką niecierpliwością, wtórujący każdej minucie. W pierwszej kolejności wręczono dyplomy "za uczestnictwo" wszystkim zebranym, co jeszcze bardzie zwiększyło napięcie, gdyż z każdym nazwiskiem malała ilość pretendentów do Tytułu Mistrza. Jednak największe emocje wywołał Protokół czytany przez Krystynę Skrzypek, w obecności komisji w składzie: Barbara Bobrowska, Mariusz Rakoski, Beata Sowa. Zgodnie z Protokołem:

3. Nagrodę dla najstarszego uczestnika Dyktanda, w postaci bonu na zakup książki o wartości 30 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło nr 6 w Gryficach, otrzymuje Zofia Kaźmierczak.

4. W grupie wiekowej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

  • III miejsce zajęła i bon na zakup książki o wartości 50 złotych otrzymuje Marta Szpakowska;
  • II miejsce zajęła i bon na zakup książki o wartości 70 złotych otrzymuje Aleksandra Beń;
  • Tytuł Bibliotecznego Mistrza Ortografii przyznano dla Roberta Michalaka, który otrzymuje bon na zakup książki o wartości 100 złotych.

5. W grupie wiekowej osób dorosłych:

  • III miejsce zajął i bon na zakup książki o wartości 50 złotych otrzymuje Leszek Nowak;
  • II miejsce zajął i bon na zakup książki o wartości 70 złotych otrzymuje Paweł Stachowiak;
  • Tytuł Bibliotecznego Mistrza Ortografii przyznano dla Adrianny Frank, która otrzymuje bon na zakup książki o wartości 100 złotych.

Wyżej wymienione nagrody ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach, a wręczała je Dyrektor Biblioteki Zofia Czasnowicz, gratulując zwycięzcom.

Na zakończenie spotkania wszyscy przybyli wraz z członkami komisji oraz fundatorami nagród zostali poproszeni do pamiątkowej fotografii.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym Dyktandzie i odważyli się zmierzyć ze sobą. Dziękujemy również m Danucie Bezczyńskiej, Krystynie Skrzypek, Beacie Sowa oraz Mariuszowi Rakoskiemu, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się całym sercem w naszą zabawę językową. Serdecznie dziękujemy także sponsorom za życzliwość i wsparcie.

Zachęcamy wszystkich miłośników języka polskiego do pracy z ortografią, gdyż kolejne Dyktando już za rok.Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information