Finał V Jubileuszowego Bibliotecznego Dyktanda z Języka Polskiego

W piątkowe popołudnie odbyło się uroczyste podsumowanie piątej edycji Bibliotecznego Dyktanda z Języka Polskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a tych, którzy poczuli smak porażki, zachęcamy do wytrwałego doskonalenia swojego warsztatu językowego.

Zdaje się, iż całkowicie niezamierzenie, nasze Dyktando stało się dyktandem na miarę ogólnopolskiego, a to dlatego, że odwiedził nas, i zgarnął pierwszą nagrodę, Marek Szopa – Gorzowianin – wielokrotny uczestnik mniejszych i większych imprez o podobnym charakterze, wicemistrz z 1999 r. i mistrz z 2001 roku Ogólnopolskiego Dyktanda z Języka Polskiego.

Natomiast drugie miejsce zajął Maciej Kajzer z Bystrej Śląskiej, który podobnie jak wspomniany wyżej Laureat pasjonuje się mową ojczystą i czynnie sprawdza swoje umiejętności w różnorodnych zabawach językowych, jak chociażby w zeszłorocznym dyktandzie w Kaliszu zdobywając tam I miejsce. Broniąc honoru Gryficzan na podium z trzecią lokatą znalazł się wielokrotny uczestnik naszego Dyktanda Michał Gruca, a tuż za nim, z różnicą jednego przecinka, Kaja Wegner – ubiegłoroczny Biblioteczny Mistrz Ortografii.

Nawiązując do ogólnopolskiej rangi naszej imprezy w gronie uczestników znalazło się jeszcze dwóch panów spoza naszego województwa, którzy przyjechali ze Strzelna i Rojewa (woj. kujawsko-pomorskie).

Nagrody w postaci tabletu (I miejsce), radioodtwarzacza (II miejsce) i odtwarzacza MP4 (III miejsce) ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach. Natomiast Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło nr 6 w Gryficach ufundowało „Słownik ortograficzny”, jako wyróżnienie za IV miejsce.

Drodzy Gryficzanie, i nie tylko, zachęcamy do szlifowania zasad ortografii i interpunkcji, aby wziąć udział w VI edycji Dyktanda… i wygrać.

P.S.

Pan Marek Szopa przyobiecał, że za rok nie przyjedzie…