Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

V Konkurs Wiedzy o Ziemi Gryfickiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach oraz współorganizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w V Konkursie Wiedzy o Ziemi Gryfickiej organizowanym pod honorowym patronatem Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. Wspólną zabawę na tema Gryfic i okolic rozpoczęliśmy od przeprowadzenia Finału dla kategorii szkoły podstawowe wyłaniając 3 laureatów, następnie były szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz uczestnicy kategorii OPEN. Po zakończeniu obrad Komisji wręczono zwycięzcom cenne nagrody: monografia Gryfice. Dzieje Miasta. pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. Tadeusza Białeckiego, publikacja Biblioteki Utalentowani. Z szuflady na lady oraz inne ciekawe upominki. Głównymi nagrodami z Konkursie były bony na książki.

Poniżej zamieszczono protokół Komisji

Czytaj więcej...

Finał IV Konkursu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej

Miejska Biblioteka Publiczna i szkolne Koło Miłośników Ziemi Gryfickiej działające przy Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach, pod patronatem Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła, zorganizowała IV Konkurs Wiedzy o Ziemi Gryfickiej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i został przeprowadzony w dwóch etapach.

Wielki finał odbył się 6 marca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie finaliści eliminacji szkolnych spotkali się, aby powalczyć z rówieśnikami na polu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej.

W kategorii szkół podstawowych z rąk Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła za:

Czytaj więcej...

Znamy zwycięzców III Konkursu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej

Już po raz trzeci, 6 marca, o laur zwycięzców zawalczyło 20 śmiałków – finalistów eliminacji w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – którzy dziś spotkali się MBP w Gryficach, aby stanąć w szranki z rówieśnikami. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Szkolnym Kołem Miłośników Ziemi Gryfickiej przy Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach i objęty honorowym patronatem Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła.

Czytaj więcej...

Finał II Konkursu

W związku z  jubileuszem 750 lecia nadania praw miejskich Gryficom, Miejska Biblioteka Publiczna i szkolne Koło Miłośników Ziemi Gryfickiej przy Gimnazjum  nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach pod patronatem honorowym Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła zorganizowały II Konkurs Wiedzy o Ziemi Gryfickiej, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i został przeprowadzony w dwóch etapach. 6 marca 2012r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał, gdzie finaliści eliminacji szkolnych spotkali się, aby powalczyć z rówieśnikami na polu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej.

W kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce – Tomasz Sawkulicz – SP nr 4 Gryfice
  • II miejsce – Kewin Terka – SP Prusinowo
  • III miejsce – Natalia Kurek – SP Prusinowo

W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:

  • I miejsce – Karolina Kulig – Gimnazjum nr 1 Gryfice
  • II miejsce – Damian Walczak – Gimnazjum nr 1 Gryfice
  • III miejsce – Dominika Czerska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza Gryfice.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk zastępcy burmistrza Waldemara Wawrzyniaka. Specjalne nagrody książkowe dla najmłodszych uczestników SP Prusinowo ufundował i osobiście wręczył Prezes WOPR Jan Major. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie dziękuje Panu Jackowi Lew oraz  Aleksandrze Maczyszyn, Marcie Szczeblewskiej, Katarzynie Gasperowicz, Klaudii  Iłowieckiej, Martynie Poniewozik, Luizie Terka, Bartłomiejowi Tęcza, Grzegorzowi Kwiatkowskiemu, Paulinie Kokiel członkom Szkolnego Koła Miłośników Ziemi  Gryfickiej przy Gimnazjum Nr 1 w Gryficach, za duże zaangażowanie przy przeprowadzeniu II Konkursu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej.

Monika Blumensztejn, Małgorzata Franek
Finał I Konkursu

7 marca 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbył się finał I Konkursu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej. Celem Konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę i Koło Miłośników Ziemi Gryfickiej przy Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach było promowanie wiedzy o historii miasta Gryfice i całego regionu oraz rozbudzenie ciekawości młodzieży dotyczącej przeszłości naszej Malej Ojczyzny.  Konkurs objęty honorowym patronatem Burmistrza Gryfic Andrzej Szczygła skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i został przeprowadzony w dwóch etapach.

Finaliści eliminacji ze szkół podstawowych i gimnazjalnych spotkali się dziś, aby powalczyć z rówieśnikami na polu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej.

W grupie szkół podstawowych:

Czytaj więcej...

Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information