Finał II Konkursu

W związku z  jubileuszem 750 lecia nadania praw miejskich Gryficom, Miejska Biblioteka Publiczna i szkolne Koło Miłośników Ziemi Gryfickiej przy Gimnazjum  nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach pod patronatem honorowym Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła zorganizowały II Konkurs Wiedzy o Ziemi Gryfickiej, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i został przeprowadzony w dwóch etapach. 6 marca 2012r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał, gdzie finaliści eliminacji szkolnych spotkali się, aby powalczyć z rówieśnikami na polu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej.

W kategorii szkół podstawowych:

• I miejsce – Tomasz Sawkulicz – SP nr 4 Gryfice
  • II miejsce – Kewin Terka – SP Prusinowo
  • III miejsce – Natalia Kurek – SP Prusinowo

W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce – Karolina Kulig – Gimnazjum nr 1 Gryfice
  • II miejsce – Damian Walczak – Gimnazjum nr 1 Gryfice
  • III miejsce – Dominika Czerska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza Gryfice.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk zastępcy burmistrza Waldemara Wawrzyniaka. Specjalne nagrody książkowe dla najmłodszych uczestników SP Prusinowo ufundował i osobiście wręczył Prezes WOPR Jan Major. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie dziękuje Panu Jackowi Lew oraz  Aleksandrze Maczyszyn, Marcie Szczeblewskiej, Katarzynie Gasperowicz, Klaudii  Iłowieckiej, Martynie Poniewozik, Luizie Terka, Bartłomiejowi Tęcza, Grzegorzowi Kwiatkowskiemu, Paulinie Kokiel członkom Szkolnego Koła Miłośników Ziemi  Gryfickiej przy Gimnazjum Nr 1 w Gryficach, za duże zaangażowanie przy przeprowadzeniu II Konkursu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej.

Monika Blumensztejn, Małgorzata Franek