Mikołajki z Mikołajem

Mikołajki z Mikołajem w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. „Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty” wołały dzieci do Mikołaja, który gościł w Dziale Dziecięcym w Gryficach 6 grudnia 2006 r. Na spotkanie ze Św. Mikołajem przyszli pierwszoklasiści z SP nr 3 i SP nr 4 w Gryficach. W nastrój świąteczny wprowadziły wszystkich starsze koleżanki: Ania, Tereska i Ola grając i śpiewając kolędy.

W międzyczasie dzieci bez tremy głośnymi okrzykami przywoływały Mikołaja. Prowadząca spotkanie p. Anna Burda przybliżyła im legendarną postać wielkiego darczyńcy, nawiązała do historii drzewka bożonarodzeniowego, pod którym miał zasiąść Mikołaj, a które ustrojone zostało ozdobami wykonanymi przez najmłodszych czytelników biblioteki. Czas oczekiwania wypełniony był pytaniami o tematyce świątecznej.

Wreszcie przybył Mikołaj: wielki, brodaty, z dużym brzuszkiem i workami prezentów. Przyjaciel i dobrodziej dzieci odpowiadał na liczne pytania, następnie przeczytał opowiadanie pt. „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie” autorstwa Agnieszki Galickiej pochodzące z „Antologii Literatury dla Najmłodszych”.

Wręczanie paczek to jednak najprzyjemniejszy moment. Obdarowane prezentami dzieci z uśmiechem na twarzy powoli wracały do domów.