Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Czytały Mamy

Cała Polska Czyta Dzieciom - Spotkania Mikołajkowe - Sprawiamy innym radość

5 grudnia 2008 w Oddziale dla Dzieci było bardzo wesoło, nastrojowo i kolorowo. W tym dniu, w Bibliotece uczniowie z kl. II a z SP nr 3 w Gryficach z panią Barbarą Lentowczyk, postanowili oczekiwać na odwiedziny Świętego Mikołaja. Licznie przyszli też rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w całym spotkaniu.

Czytaj więcej...

Czytała Bibliotekarka

Cała Polska Czyta Dzieciom  - Mikołaju wyjdź z komina

 Tak wołały przedszkolaki z Przedszkola nr. 2 w Gryficach, które gościły w murach Biblioteki 8 grudnia 2008. Maluszki przyszły na spotkanie z Mikołajem. Pani Anna Burda przeczytała im fragment tekstu pt. "Sekret Bożego Narodzenia" autorstwa Dereka i Michelle Brookes.

Czytaj więcej...

Goście z Gryfowa Śląskiego

 Dnia 22 listopada 2008 Miejską Bibliotekę Publiczną w Gryficach odwiedziła delegacja z Gryfowa Śląskiego, z panią Burmistrz, Dyrektorem Biblioteki Miasta i Gminy Gryfów Śląski oraz dziennikarzami z Gryfowa i Zielonej Góry. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, a jego głównym tematem była praca MBP w Gryficach, jej funkcjonowanie i plany na przyszłość.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Cała Polska czyta dzieciom - czytał pisarz.

Najmłodsi czytelnicy MBP w Gryficach znają wszystkie książki autorstwa Grzegorza Kasdepke: "Kacperiada", " Bon czy ton", " Słodki rok Kuby i Buby", "Przyjaciele", "Ostrożnie", " Do trzech odlicz" oraz o przygodach detektywa Pozytywki. Za swoją twórczość literacką autor otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Czytaj więcej...

Wystawa: "W poszukiwaniu nowego domu. Migracje ludności na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1950"

 Dnia 5 listopada o godz. 14:00 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Szczecinie pt.: „W poszukiwaniu nowego domu. Migracje ludności na Pomorzu Zachodnim w latach 1945 - 1950”.

Czytaj więcej...

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

Cała Polska Czyta Dzieciom - Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

 Dnia 16 października 2008 r. do MBP w Gryficach przyszli uczniowie kl. II z p. Jolantą Zinger i kl. III z p. Krystyną Jakubowska ze SP nr 3 w Gryficach, by świętować Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

Czytaj więcej...

Pchła Szachrajka w MBP

 W Dziale dla Dzieci MBP w Gryficach 13 października 2008 r. gościła „Pchła Szachrajka”, które przyjechała do Gryfic wraz z Teatrem Wprost ze Szczecina. Spektakl na podstawie wiersza Jana Brzechwy zgromadził w Bibliotece sporą gromadkę dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

Czytaj więcej...

Obchody milenijne - wernisaż filatelistyczny

W okresie wakacji można było zwiedzać wernisaż filatelistyczny „Obchody milenijne” w godzinach otwarcia biblioteki. Kolekcja pochodzi w prywatnych zbiorów pana Zbigniewa Brzozowskiego.

Ekspozycja składała się z czterech części:

  • 1997 rok – „1000 lat Gdańska” oraz „1000.rocznica śmierci św. Wojciecha”
  • 2000 rok – „Wielki Jubileusz Roku 2000”
  • 2000 rok – „1000. lecie Wrocławia”
  • 2000 rok – „1000. rocznica Zjazdu Gnieźnieńskiego”

VII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom

W czytelni dziecięcej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach uroczyście zakończono VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W spotkaniu czytelniczym wzięły udział sześciolatki ze S. P. nr 3 w Gryficach z panią Agnieszką Jeremicz.

Czytaj więcej...

VII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach bibliotekarze czytają głośno dzieciom od momentu powstania Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Jednak w VII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który w 2008 r. trwał od 01 do 08 czerwca, postanowili spotykać się z najmłodszymi czytelnikami poza murami biblioteki.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
581
Odsłon artykułów:
1639065
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information