Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Zachodniopomorski Alians dla Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach przystąpiła do Zachodniopomorskiego Aliansu dla Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - regionalnego partnerstwa samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, a także firm sektora ICT.

 Podpisanie porozumienia odbyło się 9 grudnia w Koszalińskiej  Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela w Koszalinie podczas konferencji podsumowującej realizację projektu PRO@ctis. W konferencji udział wzięli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko, prezydenci miasta Szczecina i Koszalina, przedstawiciele powiatów i gmin zachodniopomorskich, uczelni, bibliotek i firm z sektora ICT.

Czytaj więcej...

Mikołaj święty przynosi prezenty

 7 grudnia 2009 r. do czytelni dziecięcej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach przyszli uczniowie klas pierwszych ze SP nr 3 z paniami: Ewą Wilczewską i Aleksandrą Lech z nadzieją, że bibliotekę w tym dniu odwiedzi Święty Mikołaj. Za oknem ciepła deszczowa pogoda i słaba nadzieja na to, że Mikołaj przyjedzie saniami zaprzęgniętymi w renifery. Jednak dzieci bez trudu przeniosły się w bajkowy świat czarów i magię Świąt Bożego Narodzenia. Pomógł nam w tym pan Tadeusz Żelaznowski – pracownik GCI, który przygrywał na akordeonie do wspólnego kolędowania.

Czytaj więcej...

Andrzejkowe wróżby

Andrzeju, Andrzeju, panien dobrodzieju...

 Popularne „Andrzejki” były kolejną okazją do zorganizowania spotkania dla dzieci w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach. Zajęcia odbyły się 27 listopada 2009 r., a udział wzięli uczniowie klasy II „C” i „D” ze SP nr 3 w Gryficach z paniami: Mariolą Aniśko i Moniką Lal. Panie wspólnie z bibliotekarką starały się przekazać dzieciom jak najwięcej wiadomości o Św. Katarzynie i Św. Andrzeju oraz wierzeniach i obrzędach związanych z Andrzejkami.

Czytaj więcej...

Jesień w poezji

Pada, deszczyk pada, od samego ranka.
Pada deszczyk pada, zmoczył nam ubranka.

 

W dniach 5-6 listopada 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w Oddziale dla Dzieci odbyły się lekcje, które nieco różniły się od tych w szkole. Spotkania zostały zorganizowane pod hasłem „JESIEŃ W POEZJI” a uczestniczyli w nich, w pierwszym dniu uczniowie SP Nr 3 z klasy III „A” z panią Barbarą Lentowczyk, a w następnym dniu dzieci z klasy III „E” z panią Elżbietą Respondek.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

 29 października 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowska, pisarką z czołowych miejsc książkowych „list przebojów”, autorką książek dla dorosłych i młodzieży. I właśnie młodzieży w tym dniu nie zabrakło, mimo, że było późne popołudnie i dawno po lekcjach. Bibliotekę odwiedzili członkowie Koła Bibliotecznego i Koła Teatralnego „Młode Talenty” działających w Gimnazjum Nr 1 w Gryficach, wraz z prowadzącymi je paniami - Stanisławą Danielewską i Dorotą Taperek. Także z Gimnazjum Nr 2 w Gryficach przybyło Koło Biblioteczne pod czujnym okiem pani Małgorzaty Gąsior, wspieranej przez panią Zuzannę Różańską. Nie zabrakło również młodzieży „niezrzeszonej”, reprezentującej gryfickie szkoły średnie. Wśród gości, którzy zapełnili czytelnię do ostatniego miejsca, a było ich ponad 50, zdecydowaną większość stanowili młodzi ludzie, co napawa nadzieją, że czytelnictwo jednak nie upada. Także wywiad dla Radia VOX FM Gryfice z autorką słynnej „Buby” przeprowadziły młode kandydatki do zawodu dziennikarza.

Czytaj więcej...

Otwarcie wernisażu "Jan Paweł II na znaczkach świata"

 16 października 2009 r. w 31. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża miało miejsce uroczyste otwarcie wernisażu filatelistycznego „Jan Paweł II na znaczkach świata”. Na uroczystość przybył Zastępca Burmistrza Gryfic pan Tomasz Malczewski, Dyrektor Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie Filia w Gryficach pani Agnieszka Jankowska, Kustosz Galerii-Muzeum „BRAMA” pani Halina Pokorska, filateliści oraz bibliotekarze z terenu gminy i powiatu. Zbiór znaczków udostępnił pan Witold Koziorowski – Prezes Polskiego Związku Filatelistów – Koło Nr 3 Gryfice-Miasto.

Czytaj więcej...

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

 W Oddziale dla dzieci od paru lat odbywają są uroczyste spotkania czytelnicze w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W piątek, 16 października 2009 r. miało miejsce jedno z nich, zorganizowane pod hasłem „Ogólnopolskie urodziny książkowego misia”. Do odświętnie udekorowanej czytelni dla dzieci przyszli uczniowie klas I „A” i I „B”z paniami Grażyną Nawrocką i Jadwigą Piwońską ze SP nr 3 w Gryficach.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak

 W piątek, 18 września 2009 roku odbyło się w czytelni głównej Biblioteki spotkanie autorskie z panią Elżbietą Śnieżkowską-Bielak. Autorka jest członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Na spotkanie przybyło wielu gości. Swoja obecnością zaszczyciła nas także Sekretarz Gminy pani Wanda Piwoni. Zebranych przywitała Dyrektor MBP w Gryficach pani Zofia Czasnowicz.

Czytaj więcej...

Goście z Ukrainy w Bibliotece

 W czwartek 17 września 2009 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach gościła delegację z powiatu Wołodymyreckiego na Ukrainie. Gości po Bibliotece oprowadzała i opowiadała o pracy bibliotekarzy Dyrektor MBP w Gryficach, pani Zofia Czasnowicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej panem Stanisławem Błyszem. Cudzoziemcy byli zaciekawieni informatyzacją Biblioteki, podejściem do czytelników oraz sposobem finansowania naszej instytucji. Po prawie godzinnym zwiedzaniu goście udali się na konferencję z udziałem władz samorządowych, dyrektorów jednostek samorządu terytorialnego oraz prasy.

Czytaj więcej...

Kot w butach w Bibliotece

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w Oddziale dla dzieci, w dniu 14.09.2009 r. Teatr „La Fayet” ze Szczecina zaprezentował przedstawienie pod tytułem „Kot w butach”. Inscenizację obejrzało około 100 dzieci, które przyszły z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Gryficach oraz z klasa „0” z SP 3 w Gryficach.

Czytaj więcej...

Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information