Zakończenie ferii

Drugi tydzień ferii zimowych w MBP w Gryficach będą dzieci długo wspominały bo każdy dzień był wypełniony  licznymi zajęciami. W poniedziałek dzieci udały się do Gryfickiego Domu Kultury na inscenizację "Lampy Alladyna", a potem wykonywały prace konkursowe. W środę zgodnie z planem dzieci pojechały pociągiem na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.

Pani dyrektor oraz panie bibliotekarki bardzo serdecznie przyjęły dzieci z Gryfic i  zorganizowały dla nich wiele atrakcji. Już w holu biblioteki można było podziwiać średniowieczne stroje, w następnym pomieszczeniu zbiory przedmiotów gospodarstwa domowego minionej epoki oraz ogromną kolekcję lalek.

Na dłużej zatrzymaliśmy się w dziale dziecięcym gdzie p. Salomea przeczytała w przytulnym kąciku czytelniczym fragment książki Joanny Krzyżanek pt. "Cecylka Knedelek, czyli książka kucharska dla dzieci". Później wycieczkowicze mogli spróbować swoich sił kulinarnych i osobiście przyrządzić wafelki z andrutów mając do dyspozycji foremki, dżemy i kremy. Powstały piętrowe pyszności o różnych smakach, zjadane z ochotą i popijane gorącą herbatką. Kolejnego dnia udaliśmy się do Muzeum i Galerii "Brama" gdzie grupą zajął się p. Robert, który m.in. przeczytał wybrane rozdziały z książki "Leśne opowieści", a potem same dzieci głośno czytały.

Zakończenie ferii i podsumowanie konkursów plastycznych tj. "Laurka dla babci i dziadka" i "Bohater znanej bajki" miały miejsce w piątek. Spotkanie kończyło beztroskie ferie i trwało ponad 2 godz., bo oprócz nagród książkowych i dyplomów dzieci brały udział w konkursach sprawdzających znajomość znanych bajek i ich autorów oraz kulinarnych i sprawnościowych. Wszyscy wytrwali, w tym dniu wyszli z biblioteki z upominkiem. W ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" każdego dnia 20 min. było przeznaczone na głośne czytanie przez bibliotekarki.