Podsumowanie VII edycji Kampanii Społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

26 lutego 2009 r. w Czytelni dla dorosłych o godz. 14:00 odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji Kampanii Społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2007/2008. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu. Na uroczystość przybył  pan Andrzej Szczygieł – Burmistrz Gryfic, pan Tomasz Malczewski – Zastępca Burmistrza Gryfic i pani Wanda Piwoni – Sekretarz Gminy Gryfice. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także przedstawicieli instytucji, które aktywnie współpracują z Biblioteką na rzecz Kampanii. Zaszczyciły nas pani Agnieszka Mackojć – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach, pani Wanda Balkowska – Dyrektor Przedszkola nr 1 w Gryficach, pani Jadwiga Seweryn – Dyrektor Przedszkola nr 2 w Gryficach. Gościliśmy także panią Iwonę Borkowską – dziennikarza Radia VOX FM, która aktywnie z Nami współpracowała. Odwiedzili nas także przedstawiciele lokalnej prasy, radia i telewizji, za co serdecznie im dziękujemy. Nasze media całym swym zaangażowaniem pomagają nam w promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Zaproszonych gości ciepło i serdecznie przywitała pani Zofia Czasnowicz – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach – Koordynator Kampanii w Gryficach. Głównym tematem spotkania było wręczenie 5 dyplomów przyznanych przez Fundację ABC XXI dla osób, które aktywnie współpracują z Biblioteką. Fundacja uhonorowała dyplomem pana Andrzeja Szczygła – Burmistrza Gryfic, panią Iwonę Borkowską – dziennikarza Radia VOX FM, Szkołę Podstawową nr 3 w Gryficach, Przedszkole nr 1 i 2 w Gryficach.

Po wręczeniu dyplomów i uwiecznieniu tego momentu na fotografii nadeszła chwila refleksji nad VII edycją Kampanii Społecznej „Całą Polska czyta dzieciom”. Przedstawiciele samorządu, przedszkoli oraz szkół potwierdzili, iż wesprą nasze działania także w tym roku.