Stanisław Ignacy Witkiewicz „Miłość w życiu sławnych ludzi”

Dnia 10 marca 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach, w czytelni dla dorosłych, odbyło się spotkanie pani Cecylii Judek – sekretarza naukowego Książnicy Pomorskiej w Szczecinie z uczniami z I. Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Tematem spotkania było życie i twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza „Miłość w życiu sławnych ludzi”.

Zebranych serdecznie przywitała pani Zofia Czasnowicz, Dyrektor Biblioteki. Po powitaniu głos zabrała pani Cecylia opowiadając o życiu artysty, jego twórczości i miłości. Barwne opowieści urozmaicała prezentacja multimedialna i książki przywiezione przez panią Cecylię. W czasie spotkania dało się wyczuć niesamowitą atmosferę. Miało się wrażenie, jakby sam Witkacy, w sposób tak szczegółowy i wyczerpujący, opowiadał o sobie i swoim życiu. Czas spędzony na opowieściach i anegdotach z życia literata, fotografika, malarza i filozofa upłynął w bardzo miłej atmosferze oraz niesamowicie szybko, czego słuchacze bardzo żałowali.

Po spotkaniu ponownie głos zabrała pani Zofia Czasnowicz chcąc serdecznie podziękować za przybycie uczniom oraz pani Cecylii. Uczniowie zaś uhonorowali panią Cecylię i jej niesamowitą wiedzę oraz umiejętność jej przekazania, wiązanką kwiatów. Mamy szczerą nadzieję, iż nie było to ostatnie takie spotkanie. Zarówno uczniowie, jak i bibliotekarza czekają na kolejną, tak miłą, wizytę.