"Przyrzekamy" - ślubowały pierwszaki z SP 3

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach, z klasy I „c” i I „d” złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali przyjęci w poczet czytelników Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach. Uroczystość odbyła się w piątek 13 marca 2009 r.

Mimo deszczowej pogody, wszyscy mieli świetne humory i dobrze się bawili. Zabawa polegała na odpowiadaniu na podstępne pytania i zagadki na temat książki, prasy i bohaterów różnych bajek. Przygotowane konkursy nie sprawiały trudności bo "drogę książki od autora do czytelnika", pojęcia: czasopismo czy prasa itp. poznały na wcześniej przeprowadzonej lekcji bibliotecznej.

Prowadząca spotkanie bibliotekarka nauczyła dzieci krótkiej rymowanki o szanowaniu książki, którą to powtarzano kilkakrotnie podczas całego spotkania. W ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" mamy uczniów czytały wiersze o książce, a jedna odważna mama nawet recytowała. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Biblioteki pani Zofia Czasnowicz. Uważnie obserwowała dzieci i uznała, że mogą zostać czytelnikami naszej Biblioteki. Pasowania dokonała za pomocą pawich piór.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kalendarzyki i zakładki Fundacji CPCD. Maluchy dokonały także pierwszego wypożyczenia książki. Z czytelni dziecięcej do wypożyczalni wychodziły ustawiając się w pociąg i śpiewając piosenkę "Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka, konduktorze chwat, zawieź dzieci w bajki świat".

W międzyczasie druga grupa malowała kolorowanki do lektur pierwszoklasisty. Były też kwiatki, podziękowania i laurka od dzieci, Marioli Aniśko i Moniki Lal - wychowawczyń klasowych. Jeszcze raz serdecznie witamy nowych czytelników i zapewniamy im szeroki wybór literatury dziecięcej.

Anna Burda