Przyjęci w poczet czytelników

W szeregi czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach Oddział dla Dzieci w dniu 20 marca 2009 r. wstąpili uczniowie klasy I „a” i I „b” ze SP 3 w Gryficach. Przyszli w świątecznych strojach, co było już połową powodzenia w zdobyciu zaufania bibliotekarek jako przyszłych czytelników. Pierwszakom towarzyszyły panie Jadwiga Piwońska i Grażyna Nawrocka oraz niezawodne mamy, które czytały głośno wiersze o książce. Głośne czytanie to jeden z ważnych elementów każdego spotkania w czytelni dziecięcej, a to za sprawą siedmioletniej współpracy z Ogólnopolską Kampanią "Cała Polska czyta dzieciom".

Poprzez aktywny udział w przygotowanych konkursach można było szybko się przekonać, że dzieci przyswoiły sobie wiadomości przekazane na lekcjach bibliotecznych. Poznały regulamin biblioteki, drogę książki od autora do czytelnika oraz prasę dziecięcą. Znają już na tyle literki, że mogą korzystać z szerokiej oferty książek, które biblioteka dla nich gromadzi. „Pasowanie” to ważne wydarzenie dla dzieci jak również pracowników biblioteki. Po ogólnym ślubowaniu, pani Zofia Czasnowicz – Dyrektor MBP w Gryficach, dokonała pasowania na czytelnika każdego ucznia przy pomocy pawich piór, wręczając pamiątkowy dyplom. Dzieci otrzymały również materiały promocyjne, zakładki do książek i kalendarzyki z Kampanii Społecznej CPCD.

Chętne dzieci już w tym dniu dokonały pierwszego wypożyczenia, a my cieszymy się, że mamy nowych czytelników. Z wierszykiem na ustach „Szanuj książki z biblioteki czy lato, czy zima, cały miesiąc jedną książkę, w domu możesz trzymać” opuściły mury naszej Biblioteki.

Anna Burda