Zimo zła - precz do morza

W dniu 23 marca 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w Oddziale dla Dzieci miało miejsce uroczyste spotkanie czytelnicze poświęcone pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. II a ze Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Gryficach z panią Małgorzatą Jankowiak. W spotkaniu uczestniczył Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ościęcinie pan Norbert Rudzki, który przeczytał opowiadanie Heleny Bechlerowej pt. „O żabkach w czerwonych czapkach”.

Druga część spotkania dotyczyła zwiastunów wiosny i innych zjawisk przyrodniczym charakterystycznych dla tej pory roku. Dzieci uczestniczyły w quizach i zabawach ruchowych np. pokazywaniu jak się sieje, grabi, orze itp.

Pan strażak oprócz czytania miał do spełnienia jeszcze jedną ważną rolę, czuwał nad naszym bezpieczeństwem, kiedy udaliśmy się do parku by wrzucić do wody Marzannę. Kiedy „Panna Marzanna” z oporem odpływała dzieci wołały „Niechaj znikną ślady zimy, budźcie się zwierzęta, budźcie się rośliny”.

Teraz mamy nadzieję, że przyjdzie oczekiwana wiosna i więcej słońca, by dzieci mogły przychodzić do biblioteki.

Anna Burda