Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Oddziale dla dzieci

23 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w czytelni dla dzieci odbyło się spotkanie czytelnicze z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Oddział dla Dzieci odwiedziły klasy „0” z SP 3 w Gryficach z panią Stanisławą Wieczorek i panią Anną Milczanowską. Fragmenty książki „Podróże furmana Szejtroczka” autorstwa Vaclava Ctvrtka, rekomendowanej do głośnego czytania przez Fundację CPCD czytały bibliotekarki z SP 4 w Gryficach, pani Katarzyna Pożarycka oraz pani Beata Biernacka.

Dalsza część spotkania poświęcona była książce i ludziom pracującym nad jej powstaniem. Dzieci odgadywały zagadki, kończyły znane cytaty na temat bajek i odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Z zainteresowaniem oglądały ciekawostki wydawnicze dla najmłodszych czytelników. Obdarowane zostały zakładkami z czerwoną różą i logo biblioteki na pamiątkę spotkania. Poczęstowane cukierkami z tradycyjną rymowanką na ustach powędrowały na dalsze zajęcia do szkoły.

Anna Burda