Światowy Dzień Książki w Oddziale dla dzieci

Światowy Dzień Książki był tylko jeden, ale odbyły się z tej okazji dwa spotkania czytelnicze w Oddziale dla dzieci. Niby zwykłe, a jednak niezwykłe.

W dniu 28 kwietnia 2009 r. przyszły dzieci z SP nr 4 kl. "0" A z panią Wiolettą Pietras, aby dowiedzieć się dlaczego trzeba głośno im czytać oraz dlaczego książka ma swoje święto. Wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione, a bibliotekarka Anna Burda przeczytała maluchom fragment książki z kolekcji CPCD „8 + 2 i ciężarówka” autorstwa Anne-Cathe Vestly.

Opowiadanie bardzo się dzieciom podobało, gdyż było o sześciolatkach i… jeszcze ta ciężarówka. Dzieci obiecały, że przyniosą ilustracje do tekstu, czyli 22 ciężarówki. Podziwiały również inne ciekawe książeczki, których w czytelni dziecięcej jest bardzo dużo i zapowiedziały kolejną wizytę. Miło było ich gościć.

Anna Burda