„Morskie Opowieści”

Pod takim hasłem 6 maja 2009 r. odbyło się w Oddziale dla dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach spotkanie czytelnicze w ramach Społecznej Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W imprezie czytelniczej uczestniczyli uczniowie z SP nr 3 z klasy IV A z panią Ewą Korkosz i z klasy IV D z panią Agnieszką Balcerzak oraz uczniowie z SP nr 4 z klasy IV B z panią Dorotą Śnigurowicz. Całość przygotowali i poprowadzili studenci Akademii Morskiej w Szczecinie.

Po przeczytaniu fragmentów opowiadania Anny Onichimowskiej pt. "Daleki rejs", młodzi ludzie w pięknych, marynarskich mundurach pokazywali dzieciom filmiki o tematyce marynistycznej. Opowiadali o własnych przygodach na morzu oraz śpiewali szanty. Odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania m.in. o tym jak wygląda życie na morzu bez bliskich osób, chorobie morskiej czy planach zawodowych.

Dzieci otrzymały od studentów białe ołówki z logo uczelni oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć w prawdziwych marynarskich czapkach.

Anna Burda