Święto Mam w Bibliotece

Dzień Matki, obchodzony 26 maja, to najpiękniejszy dzień w roku. W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach postanowiono tego dnia zorganizować uroczyste spotkanie. Świętowały mamy uczniów kl. II A z SP 3 w Gryficach z wychowawczynią, panią Barbarą Lentowczyk.

Przygotowano wiele atrakcji. Trzeba było zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, które tak dobrano, by wszyscy dobrze się bawili. Praca przebiegała w grupach, lecz i tak utworzyły się dwie klasy: uczniów i mam. Lekcja prowadzona jednocześnie w dwóch klasach nie była łatwa i zwyczajna, ale za to bardzo zabawna, gdyż co chwilę wybuchały salwy śmiechu. Na początku dzieci rozwiązywały zadania matematyczne, by potem mamy mogły ułożyć hasło spotkania. Była współpraca, ale i element rywalizacji.

Klasa dzieci prezentowała m.in. czytanie wierszy z podziałem na role oraz „wywiad z dzieckiem”. Każda z grup miała swoje drzewko. Na koronach wypisane były imiona mam i dzieci. Rodzicielki stroiły drzewko kwiatkami, a dzieci wypisały, za co je kochają. Mnóstwo emocji było podczas odrysowania kolorową kredą  na szarym papierze konturu postaci dziecka i mamy. Następnie należało odrysowane osoby wystroić na bal.

Spotkanie zorganizowano w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, dlatego nie zabrakło głośnego czytania. Jedna z mam przeczytała opowiadanie Joanny Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”.

Wszystkie mamy zostały obdarowane dowodami zaufania i miłości od swoich pociech. Na koniec wspólnie śpiewano przy herbatce i ciastkach. W wypożyczalni dla dzieci zostały wyeksponowane prace plastyczne pod hasłem „Ja i moja rodzina”.

Anna Burda