Inauguracja VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach 29 maja rozpoczął VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Bibliotekarki w towarzystwie uczniów klasy I A z SP nr 3 udały się do Radia VOX FM Gryfice na nagranie.  Pani Grażyna Nawrocka czytała „Lokomotywę” Juliana Tuwima, którą rozpoczyna się OTCD w całej Polsce. Dzieci dzielnie ją wspierały i chciały, choć przez chwilę, znaleźć się w wymarzonym wagonie.

Audycja nagrywana na żywo to zawsze wielkie przeżycie dla wszystkich. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka maluchy mogły szczerze powiedzieć o swoich marzeniach i upragnionych upominkach.

Dzieci korzystając z okazji pozdrawiały na antenie swoich bliskich oraz zaśpiewały ukochanym mamom piękną piosenkę, a miłej pani Iwonie Borkowskiej „100 lat”.

Anna Burda