VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Czytanie w Szpitalu

W Oddziale dla dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Gryficach przez cały rok  bibliotekarki oraz inni goście czytają dzieciom książki z kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W czasie trwania VIII OTCD, bibliotekarki postanowiły czytać poza murami placówki. W środę, 3 czerwca 2009 r., udały się do gryfickiego szpitala, by poczytać chorym dzieciom.

Maluchy, które w tym czasie nie miały żadnych zabiegów chętnie spędziły czas wśród bajek. Prawie wszystkim towarzyszyły mamy. Na chwilę zapomniano o wenflonach i chorobie. Mama małego Fabiana przeczytała „Calineczkę” Hansa Christiana Andersena. Potem maluchy wysłuchały opowiadania pt. „Matylda” R. Dahla.

Na pamiątkę odwiedzin w szpitalu przekazano małym pacjentom pluszaka i zbiór baśni „Śpiewająca lipka”.

Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Anna Burda