VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Z Książką w Domu Dziecka

Bibliotekarki z MBP w Gryficach 4 czerwca 2009 r. udały się z wizytą do Gryfickiego Domu Dziecka. Nie były to pierwsze odwiedziny, wiec mieszkańcy już na początku wspominali ubiegłe lata. Wspólnie oglądano przyniesione bajki. Potem najmłodsze dzieci wdrapywały się paniom na kolana. To był znak, że czas na skupienie i słuchanie.

Do czytania wybrano parę baśni ze zbiorku „Baśnie z dalekich wysp i lądów” autorstwa Wandy Markowskiej i Anny Milskiej, z których płynęło mnóstwo ciepłych emocji.

Okazało się, że dwie dziewczynki Ilona i Oleńka to pasjonatki czytania, dlatego i one spróbowały swoich sił. Dzieci chciały rozmawiać nie tylko o bohaterach bajek, lecz i na inne tematy np. szkoły.

W prezencie dzieci otrzymały piękną, kolorową „Księgę bajek”, a pani opiekująca się grupą obiecała czytać ją na dobranoc.

Anna Burda