VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Spotkanie w Galerii–Muzeum „Brama”

5 czerwca 2009 r. bibliotekarki z MBP w Gryficach, wybrały się do Galerii–Muzeum „Brama” na spotkanie czytelnicze kończące VIII OTCD. Tego dnia towarzyszyła im klasa III D z SP nr 3 w Gryficach z panią Krystyną Jakubowską. Grupą zaopiekował się pan Robert Erhardt, który opowiadał o gryfickich zabytkach i o powstaniu muzeum. Pan Robert przeczytał dzieciom kilka rozdziałów opowiadania z kolekcji CPCD pt. "Kraksa" autorstwa Jerry’go Spinelli’ego. Książka przypadła słuchającym do gustu, ponieważ jej bohaterem jest trzecioklasista, chłopiec o przezwisku „Kraksa”. Jest to szkolny rozrabiaka, który zawsze stawia na swoim.

Dzieci zwiedziły również wystawę „Perły Polskiej Kinematografii”, poświęconą reżyserowi Krzysztofowi Kieślowskiemu. Uczniowie oglądali stare, już nieużywane, aparaty fotograficzne, kamery, radiomagnetofony i zabytkowy adapter. Podziwiały także zgromadzone w Muzeum przedmioty codziennego użytku z dawnych lat.

Kolejna zwiedzona wystawa to „Pierwsze Maje”, które mogły już tylko zobaczyć na zdjęciach.

Na wszystkich spotkaniach dzieci otrzymywały materiały promocyjne Fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Anna Burda