Hanna Kowalewska w MBP w Gryficach

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach, 9 czerwca 2009 r., odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką Hanną Kowalewską. Przed spotkaniem adeptki sztuki dziennikarskiej, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach, przeprowadziły z gościem wywiad dla Radia VOX FM Gryfice.

Zofia Czasnowicz - dyrektor biblioteki, zaprowadziła Hannę Kowalewską do czytelni głównej, w której czekało na spotkanie ponad 20 osób, zarówno dorosłych jak i młodzieży. Po krótkim wprowadzeniu w historię swojego pisarstwa autorka zaproponowała zadawanie pytań. W ten sposób nawiązał się dialog czytelnik - autor, który przerodził się w ożywioną dyskusję na temat bohaterów książek, sposobów pisania, poszukiwania pomysłów na kolejne powieści. Na koniec spotkania autorka podpisywała książki, które czytelnicy nabyli na kiermaszu zorganizowanym przez bibliotekę.

Przed wyjazdem pisarka zdradziła gospodarzom, że będzie miło wspominać spotkanie w Gryficach i dziękowała za stworzenie kameralnej, dającej poczucie bliskiego kontaktu z czytelnikiem, atmosfery wieczoru literackiego.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki” i sfinansowane przez Instytut Książki.

Moderator DKK - Grażyna Janowiak