Spotkanie autorskie z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak

W piątek, 18 września 2009 roku odbyło się w czytelni głównej Biblioteki spotkanie autorskie z panią Elżbietą Śnieżkowską-Bielak. Autorka jest członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Na spotkanie przybyło wielu gości. Swoja obecnością zaszczyciła nas także Sekretarz Gminy pani Wanda Piwoni. Zebranych przywitała Dyrektor MBP w Gryficach pani Zofia Czasnowicz.

Autorka obecnie mieszka w Gryfowie Śląskim. Pani Elżbieta, ukończyła w 1972 roku filologię polska na Uniwersytecie Wrocławskim jest autorką była nauczycielką wierszowanych dyktand, zagadek i wierszyków, które publikowane były w „Gazecie z klasą”. Zaistniała także jako współautorka śpiewnika „Nasze piosenki”. W 2002 roku wydała książeczkę, będąca pomocą do nauczania ortografii i gramatyki dla klas I - III "Językowy zawrót głowy". Opublikowała również dziewięć książek z adaptacjami poetyckimi baśni jak: „Kopciuszek”, „Brzydkie kaczątko” itp. Jako poetka wydała tomiki pt. „Pomiędzy…”, „Miniatury karkonoskie”, a także tomik liryków religijnych pod tytułem „Moja mała adoracja”. W styczniu 2006 roku ukazał się zbiór opowiadań pod tytułem „Odlot motyla” traktujący o pogmatwanych losach dziesięciu mężczyzn.

Spotkanie przebiegało w miłej, kameralnej atmosferze. Autorka czytała na przemian prozę i poezję odkrywając przed gośćmi fragment swej twórczości, światopoglądu i marzeń. Autorka uchyliła rąbka tajemnicy pracy pisarza i poety odpowiadając na pytania zebranych. Na koniec spotkania chętni mogli zdobyć autografy autorki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.