Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

W Oddziale dla dzieci od paru lat odbywają są uroczyste spotkania czytelnicze w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W piątek, 16 października 2009 r. miało miejsce jedno z nich, zorganizowane pod hasłem „Ogólnopolskie urodziny książkowego misia”. Do odświętnie udekorowanej czytelni dla dzieci przyszli uczniowie klas I „A” i I „B”z paniami Grażyną Nawrocką i Jadwigą Piwońską ze SP nr 3 w Gryficach.

Na spotkanie urodzinowe dzieci przyniosły ulubione pluszaki. Bohaterów urodzinowej imprezy, dzieci przedstawiały w 3 zdaniach. Najciekawsze wypowiedzi zostały nagrodzone, a miśki udekorowane szarfami z napisem OUKM. Uczniowie wykonali piękne laurki, które zostały złożone u stóp solenizanta MISIA siedzącego na tronie.

Panie J. Piwońska i G. Nawrocka przeczytały wybrane opowiadania z książki Czesława Janczarskiego pt. „Miś Uszatek”. Następnie zaczęła się długo oczekiwana zabawa. Każde dziecko wzięło udział w konkursie. Najwięcej radości sprawiło picie soku przez słomkę w pozycji leżącej, lizanie miodu stojąc na jednej nodze, rozpoznawanie smaków owoców z zasłoniętymi oczami, a także układanie puzzli z obrazkami znanych misiów i prezentacja „niedźwiedziego uścisku”. Bibliotekarka pokazała i zachęciła dzieci do sięgnięcia po czasopismo „Miś” kierowane do najmłodszych czytelników, znajdujące się w Bibliotece.

Całość spotkania urozmaicona była śpiewaniem piosenek i rymowankami. Wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek, jednak największą nagrodą i atrakcją był urodzinowy tort z wizerunkiem Misia Uszatka i zaśpiewanie 100 lat na przemian przez chłopców i dziewczynki.

Po degustacji dzieci udały się na dalsze zajęcia do szkoły, a „ misie” będą obchodziły kolejne urodziny za rok.

Anna Burda