Otwarcie wernisażu "Jan Paweł II na znaczkach świata"

16 października 2009 r. w 31. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża miało miejsce uroczyste otwarcie wernisażu filatelistycznego „Jan Paweł II na znaczkach świata”. Na uroczystość przybył Zastępca Burmistrza Gryfic pan Tomasz Malczewski, Dyrektor Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie Filia w Gryficach pani Agnieszka Jankowska, Kustosz Galerii-Muzeum „BRAMA” pani Halina Pokorska, filateliści oraz bibliotekarze z terenu gminy i powiatu. Zbiór znaczków udostępnił pan Witold Koziorowski – Prezes Polskiego Związku Filatelistów – Koło Nr 3 Gryfice-Miasto.

Autor wernisażu po uroczystym otwarciu oprowadzał gości opowiadając o swojej pasji i znaczkach umieszczonych na kartach wystawowych. Opowiadał różne ciekawostki na temat prezentowanych znaczków, na przykład tę, iż pierwszy znaczek papieski wydała Poczta Gabonu, albo o pomyłce na jednym z walorów, jakoby Papież pierwszą pielgrzymkę do po Polski odbył już w 1978 roku. Pan Witold chętnie odpowiadał również na pytania zwiedzających.