Spotkanie z Barbarą Kosmowską

29 października 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowska, pisarką z czołowych miejsc książkowych „list przebojów”, autorką książek dla dorosłych i młodzieży. I właśnie młodzieży w tym dniu nie zabrakło, mimo, że było późne popołudnie i dawno po lekcjach. Bibliotekę odwiedzili członkowie Koła Bibliotecznego i Koła Teatralnego „Młode Talenty” działających w Gimnazjum Nr 1 w Gryficach, wraz z prowadzącymi je paniami - Stanisławą Danielewską i Dorotą Taperek. Także z Gimnazjum Nr 2 w Gryficach przybyło Koło Biblioteczne pod czujnym okiem pani Małgorzaty Gąsior, wspieranej przez panią Zuzannę Różańską. Nie zabrakło również młodzieży „niezrzeszonej”, reprezentującej gryfickie szkoły średnie. Wśród gości, którzy zapełnili czytelnię do ostatniego miejsca, a było ich ponad 50, zdecydowaną większość stanowili młodzi ludzie, co napawa nadzieją, że czytelnictwo jednak nie upada. Także wywiad dla Radia VOX FM Gryfice z autorką słynnej „Buby” przeprowadziły młode kandydatki do zawodu dziennikarza.

Na wstępie pisarka opowiedziała z pewną dozą humoru o swoim życiu osobistym, o początkach swojej drogi literackiej, o karierze naukowej, a potem z sali posypały się pytania, na które pani Basia odpowiadała z wielkim entuzjazmem.

Na zakończenie spotkania, po podziękowaniach od organizatorów, ustawiła się kolejka po autografy. Autorka z każdym czytelnikiem zamieniła słowo i wypisywała piękne dedykacje. Dwie godziny z Barbarą Kosmowską minęły niepostrzeżenie w bardzo sympatycznej atmosferze.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dziękują wszystkim za uczestnictwo w spotkaniu, szczególnie młodzieży i koleżankom z bibliotek szkolnych wszystkich gryfickich szkół.

Moderator DKK - Grażyna Janowiak