Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Uroczyste zakończenie kursu dla seniorów

 Dnia 17 grudnia 2010 r. w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach odbyło się uroczyste zakończenie kursu obsługi komputera i korzystania z Internetu dla seniorów. W zajęciach uczestniczyła grupa 23 osób, którym tego dnia, przy kawie i słodkim poczęstunku, wręczono pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy kursu na zajęciach zapoznali się podstawą obsługi komputera, pisaniem w edytorze tekstu, a także z obsługą skrzynki pocztowej poprzez tworzenie, wysyłanie i odbieranie e-maili.

Czytaj więcej...

Dla Julki...

W ramach Marzycielskiej Poczty dzieci ze SP nr 3 w Gryficach, biorące udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, zachęcone przez bibliotekarkę Oddziału dla Dzieci wykonały piękne świąteczne kartki dla Julki. Do pocztówek ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami dołączyły się bibliotekarki podczas „pracowniczej” Wigilii. Wszystkie życzenia zostały wysłane, a my jeszcze raz serdecznie pozdrawiamy małą Jukę. Kolejny list postaramy się napisać z dziećmi w czasie ferii zimowych.

Anna BurdaKsiążka pod choinkę

15 grudnia 2010 r. to ważna data dla uczniów kl. I B i I D ze SP nr 3 w Gryficach, ponieważ w tym dniu odbyło się oficjalne przyjęcie ich w szeregi czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach.

 Po uprzedniej lekcji wprowadzającej, na której pierwszoklasiści poznali Oddział dla Dzieci, zapoznali się z obowiązującym regulaminem oraz zostali przez bibliotekarkę zachęceni do korzystania z oferowanego księgozbioru, nadszedł czas na złożenie przyrzeczenia książce.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem w Bibliotece

Dzień 6 grudnia jest wspaniały dla dorosłych i dla dzieci, ponieważ w tym dniu Święty Mikołaj raduje nasze serca.

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w Oddziale dla Dzieci z niecierpliwością na wielkiego Darczyńcę czekali uczniowie klasy II B z paniami Krystyną Jakubowską i Marzeną Klimaszewską ze SP nr 3 w Gryficach.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Bibliotece

Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju,
wolę swoją pokaż, najlepszą wskaż.
 

W Polsce święto Andrzeja obchodzone jest bardzo hucznie. To dobra zabawa dla wszystkich: dużych i małych, dziewcząt i chłopców. Z tej okazji specjalny andrzejkowy program przygotował Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach.

 W zabawie uczestniczyły dwie klasy: I A z panią Ewą Pierzchałą i II D z panią Olgą Lech ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych, gdyż tego rodzaju spotkania służą nie tylko czerpaniu radości ze wspólnej zabawy, ale mają na celu kultywowanie polskich tradycji i obyczajów ludowych.

Czytaj więcej...

Misiaki, pluszaki w Bibliotece

 Od 2002 roku, dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, święto ustalone w 100 rocznicę powstania najpopularniejszej dziecięcej maskotki. W tym dniu około 25 pluszowych misiów opuściło pokoje swoich milusińskich, by trafić do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach i uczestniczyć w misiowej imprezie.

Czytaj więcej...

Seniorzy - uczą sięZ myślą o Seniorach Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zorganizowała bezpłatny kurs obsługi komputera, na który zgłosiło się 21 osób. Zajęcia prowadzone są we wtorki i w czwartki w 6-osobowych grupach. Poza podstawami obsługi komputera seniorzy uczą się pisania i drukowania tekstów, tworzenia, wysyłania i odbierania e-maili oraz zgłębiania tajników internetu.

100. rocznica śmierci Marii Konopnickiej

W 2010 roku obchodzimy setną rocznicę śmierci Marii Konopnickiej - polskiej poetki i nowelistki okresu realizmu, krytyka literackiego, publicystki, tłumaczki i działaczki na rzecz praw kobiet. Z tej okazji w holu biblioteki można zobaczyć wystawę poświęconą jej życiu i twórczości.Dzieci z Dargosławia w bibliotece

 16 listopada 2010 r. Oddział dla Dzieci MBP w Gryficach gościł liczną grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dargosławiu. Spotkanie odbyło się to w dwóch grupach, najpierw dzieci z klas młodszych, a potem ze starszych. Sympatyczne maluchy poznały Oddział dla dzieci, obejrzały wystawy, nowości wydawnicze i dyskutowały z bibliotekarką na temat ulubionej bajki.

Czytaj więcej...

Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information