Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Uroczyste zakończenie kursu dla seniorów

 Dnia 17 grudnia 2010 r. w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach odbyło się uroczyste zakończenie kursu obsługi komputera i korzystania z Internetu dla seniorów. W zajęciach uczestniczyła grupa 23 osób, którym tego dnia, przy kawie i słodkim poczęstunku, wręczono pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy kursu na zajęciach zapoznali się podstawą obsługi komputera, pisaniem w edytorze tekstu, a także z obsługą skrzynki pocztowej poprzez tworzenie, wysyłanie i odbieranie e-maili.

Czytaj więcej...

Dla Julki...

W ramach Marzycielskiej Poczty dzieci ze SP nr 3 w Gryficach, biorące udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, zachęcone przez bibliotekarkę Oddziału dla Dzieci wykonały piękne świąteczne kartki dla Julki. Do pocztówek ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami dołączyły się bibliotekarki podczas „pracowniczej” Wigilii. Wszystkie życzenia zostały wysłane, a my jeszcze raz serdecznie pozdrawiamy małą Jukę. Kolejny list postaramy się napisać z dziećmi w czasie ferii zimowych.

Anna BurdaKsiążka pod choinkę

15 grudnia 2010 r. to ważna data dla uczniów kl. I B i I D ze SP nr 3 w Gryficach, ponieważ w tym dniu odbyło się oficjalne przyjęcie ich w szeregi czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach.

 Po uprzedniej lekcji wprowadzającej, na której pierwszoklasiści poznali Oddział dla Dzieci, zapoznali się z obowiązującym regulaminem oraz zostali przez bibliotekarkę zachęceni do korzystania z oferowanego księgozbioru, nadszedł czas na złożenie przyrzeczenia książce.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem w Bibliotece

Dzień 6 grudnia jest wspaniały dla dorosłych i dla dzieci, ponieważ w tym dniu Święty Mikołaj raduje nasze serca.

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w Oddziale dla Dzieci z niecierpliwością na wielkiego Darczyńcę czekali uczniowie klasy II B z paniami Krystyną Jakubowską i Marzeną Klimaszewską ze SP nr 3 w Gryficach.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Bibliotece

Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju,
wolę swoją pokaż, najlepszą wskaż.
 

W Polsce święto Andrzeja obchodzone jest bardzo hucznie. To dobra zabawa dla wszystkich: dużych i małych, dziewcząt i chłopców. Z tej okazji specjalny andrzejkowy program przygotował Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach.

 W zabawie uczestniczyły dwie klasy: I A z panią Ewą Pierzchałą i II D z panią Olgą Lech ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych, gdyż tego rodzaju spotkania służą nie tylko czerpaniu radości ze wspólnej zabawy, ale mają na celu kultywowanie polskich tradycji i obyczajów ludowych.

Czytaj więcej...

Misiaki, pluszaki w Bibliotece

 Od 2002 roku, dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, święto ustalone w 100 rocznicę powstania najpopularniejszej dziecięcej maskotki. W tym dniu około 25 pluszowych misiów opuściło pokoje swoich milusińskich, by trafić do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach i uczestniczyć w misiowej imprezie.

Czytaj więcej...

Seniorzy - uczą sięZ myślą o Seniorach Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zorganizowała bezpłatny kurs obsługi komputera, na który zgłosiło się 21 osób. Zajęcia prowadzone są we wtorki i w czwartki w 6-osobowych grupach. Poza podstawami obsługi komputera seniorzy uczą się pisania i drukowania tekstów, tworzenia, wysyłania i odbierania e-maili oraz zgłębiania tajników internetu.

100. rocznica śmierci Marii Konopnickiej

W 2010 roku obchodzimy setną rocznicę śmierci Marii Konopnickiej - polskiej poetki i nowelistki okresu realizmu, krytyka literackiego, publicystki, tłumaczki i działaczki na rzecz praw kobiet. Z tej okazji w holu biblioteki można zobaczyć wystawę poświęconą jej życiu i twórczości.Dzieci z Dargosławia w bibliotece

 16 listopada 2010 r. Oddział dla Dzieci MBP w Gryficach gościł liczną grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dargosławiu. Spotkanie odbyło się to w dwóch grupach, najpierw dzieci z klas młodszych, a potem ze starszych. Sympatyczne maluchy poznały Oddział dla dzieci, obejrzały wystawy, nowości wydawnicze i dyskutowały z bibliotekarką na temat ulubionej bajki.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
581
Odsłon artykułów:
1575526
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information