Kuba - młody pisarz

Jakub Ptaszyński to 14-letni chłopiec ze Szczecina, autor książki „Opowieści z Doliny Wierszy”, który na co dzień uczy się w jednym ze szczecińskich gimnazjów. Z Gryficami łączą go więzi rodzinne i przyjaciele. W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, 3 czerwca 2011 r., Kuba spotkał się z uczniami klasy II „A” i „C”  ze Szkoły Podstawowej im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju nr 3 w Gryficach, aby opowiedzieć im o swojej pasji. Kiedy powstała książka Kuba miał 9 lat - to tyle ile mają uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej. Oprócz uczniów na spotkanie autorskie do biblioteki przybyli dziadkowie i przyjaciele rodziny.

Kuba odważnie opowiadał o tym jak pisze - zabawa, gra w piłkę, spacer po lesie - to dla niego inspiracja do pisania. Chłopiec czytał fragmenty opowiadania, a w przerwach razem ze swoim tatą grał na gitarze utwory Erica Claptona - zaznaczyć należy, iż gra również na innych instrumentach. Kuba to zdolny, miły chłopiec, a spotkanie z nim było przyjemne, ciekawe i pełne humoru. Zaczął pisać już w wieku przedszkolnym, a na dowód tego przywiózł ze sobą rękopisy – notatniki składające się z kilkunastu karteczek ponumerowanych i zaopatrzonych w spis treści.

Dzieci zasypywały starszego kolegę mnóstwem pytań, również o to czy obrywa jedynki lub czy ma dziewczynę. Również rozdawanie autografów wyszło mu profesjonalnie. W trakcie występu Kuby pani Iwona Borkowska – dziennikarka Radia Plus Gryfice prowadziła wywiad co niesamowicie wzbogaciło całość.

Wkrótce ukaże się III część książki, a tymczasem życzymy mu udanej pracy twórczej, dużo radości. A my czekamy na kolejne spotkanie autorskie w naszej bibliotece.

Anna Burda