Wizyta przedszkolaków w Bibliotece

Zanim pierwszy raz przekroczysz biblioteki progi, powiedz swoje imię gościu drogi...

W dniu 8 listopada 2011 r. po raz pierwszy progi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach przekroczyły przedszkolaki z Tąpadeł i Dargosławia. Urocze maluchy z dumą wypowiadały swoje imiona w czytelni dziecięcej podczas zajęć. Z okazji 185 rocznicy urodzin Carla Collodi, autora znanej bajki, której bohaterem jest psotny, drewniany pajacyk, bibliotekarka opowiedziała zasłuchanym dzieciom o przygodach Pinokio.

Podczas spotkania żadnemu z dzieci nie wydłużył się nosek, chociaż wszyscy byli rozgadani i pod wrażeniem tego co zobaczyli w bibliotece. Dzieci nauczyły się „Kubusiowego zaklęcia”, by czarować podczas głośnego czytania przez bibliotekarkę książeczki pod tym samym tytułem w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Po spotkaniu wszystkich poczęstowano cukierkami i zrobiono pamiątkową fotografię.

Anna Burda