Odwiedziny Mikołaja

Mikołaju, Mikołaju… w bibliotece dzieci czekają.

6 grudnia to oczekiwany przez wszystkie dzieci, dzień w którym odwiedza je wielki darczyńca, św. Mikołaj. Z tego powodu w Oddziale dla Dzieci gryfickiej biblioteki publicznej na odwiedziny Mikołaja czekali uczniowie klasy II „D” z SP nr 3 w Gryficach wraz z panią Barbarą Lentowczyk. Licznie przybyły też mamy uczniów, które wspierały swe pociechy w chwilach niepokoju i obaw przed wizytą dobroczyńcy.

Dzieci nie miały za dużo czasu na rozmyślania, czy otrzymają prezent, czy też rózgę, bo uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Poznały tradycje mikołajkowe i bożonarodzeniowe, układały puzzle oraz malowały portret Mikołaja. Uczyły się też piosenki. Z zaciekawieniem wysłuchały legendy o św. Mikołaju z Miry. Zajęcia odbywały się w grupach, co nie jest łatwe, ale portrety wyszły wspaniałe i już od dzisiaj zdobią biblioteczny hol. Pani Wioletta, mama jednego z uczniów, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała „Opowieść o prawdziwym św. Mikołaju” autorstwa Artura Janickiego.

Nagle rozległ się dzwonek i do czytelni przybył Mikołaj, a właściwie dwóch jeden prawdziwy,  drugi w postaci toru, który ze smakiem został skonsumowany. Dzieci bardzo cieszyły się z niespodzianki, zaśpiewały gościowi piosenkę oraz tradycyjne 100 lat. Dużo radości sprawiły również drobne prezenty z wielkiego worka Mikołaja. Było pozowanie do zdjęć i udzielanie wywiadów dla Radia Plus Gryfice.

Anna Burda