Ludzie listy piszą... - Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów

Pisanie nie polega tylko na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa. - Paulo Coelho

W dniach 8 i 9 października 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach w Oddziale dla dzieci, uczniowie klas piątych z SP nr 3 i SP nr 4 w Gryficach z nauczycielkami: Ewą Capałą i Dorotą Śnigurowicz, uczestniczyli w spotkaniach z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów.

Historię pisania listów przedstawił dzieciom Witold Koziorowski – Prezes Polskiego Związku Filatelistów Koło nr 3 Gryfice-Miasto. Dzieci uczyły się składania listu w taki sposób, jak to robiono w XVIII wieku. Uczestnicy otrzymali od gościa drobne nagrody za szczególne zainteresowanie i aktywność. Ciekawą pamiątką były koperty z nadrukiem „9 października Święto Filatelisty, Dzień Znaczka Pocztowego” oraz „Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów 9-15 października”. Po raz trzeci napisano listy do chorej Julki z Koszalina. Dzieci dzieliły się z rówieśniczką swoimi przeżyciami i radościami. Kolorowe listy zostały włożone do jednej, zbiorczej koperty i zostaną wysłane do adresatki.

Cieszy nas zaangażowanie z jakim uczniowie przystąpili do akcji pisania listów, na które czeka tyle chorych dzieci, aby się o tym przekonać wystarczy otworzyć internetową stronę Marzycielskiej Poczty. Może i gryficcy uczniowie pomogą chorym dzieciom przetrwać ciężkie chwile.

Anna Burda