Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Umowa podpisana, zakupy zrobione, dzieci ucieszone...

25 listopada 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim dyrektor biblioteki podpisał umowę na doposażenie Oddziału dla dzieci na 23 724,25 zł, z czego 14 780,00 zł pozyskano z operacji z zakresu małych projektów w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013.

W ramach działań projektowych zakupiono 13 składanych stołów, 60 krzeseł typu ISO, 5 stolików i 20 krzesełek, 6 puf z granulatem, zestaw nagłośnieniowy, piłkarzyki, laptop, projektor oraz stojak do laptopa i projektora, a także gry planszowe.

Czytaj więcej...

Nasz szopka w gryfickim kościele

Wszystko zaczęło się od jabłek…

…i gruszek, innych owoców i warzyw wykonanych ze starych książek, które zdobiły stoisko naszej Biblioteki podczas tegorocznych dożynek gminnych. Dając im nową formę i przeznaczenie - dano tym samym im drugie życie. Skoro tak, to może by dalej składać ich karty w różne kształty pod różnymi kątami? Do czego je wykorzystać?…

Padło hasło: zróbmy szopkę Bożonarodzeniową. Pomysł się spodobał i został zaakceptowany przez księdza dziekana. I od tej pory bibliotekarze oraz słuchacze grupy florystycznej Gryfickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli pełne ręce roboty. Przez wiele tygodni trwały prace nad poszczególnymi elementami oraz konstruowanie z nich ścian, dachu i sklepienia. Zostały wykonane także piękne gwiazdy i anioły. Nad całością prac czuwała Bożena Biłyj – pracownik biblioteki i wykładowca florystyki na GUTW.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie dla MBP Gryfice

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach złożyła wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi na doposażenie Oddziału dla dzieci. Ogólna kwota projektu wynosi 23 724,25 zł, z czego 14 780,00 zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ramach działań zostaną zakupione:

Czytaj więcej...

Bajkowa noc w Górzycy

W nocy z 12 na 13 grudnia 2014 r. miała miejsce Bajkowa Noc w Górzycy zorganizowania przez Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Górzycy i Szkołę Podstawową w Górzycy. Wyjątkową noc rozpoczęto w bibliotece przywitaniem dzieci i zaproszonych gości.

Dzieci wykazały się znajomością bajek  rozwiązując krzyżówkę, której hasło było kluczem do dalszej części programu Bajkowej Nocy, a zaproszeni goście przeczytali historię "Czerwonego kapturka" autorstwa Charlesa Perraulta. Atrakcją spotkania była wizyta myśliwych, którzy zaprezentowali stroje, broń, odznaczenia oraz trofea. Przeprowadzili także bardzo ciekawy quiz. Kolejny krok to przejście do szkoły, gdzie odbyły się zajęcia praktyczne, kulinarne oraz ruchowe. Dzieci grały w gry planszowe, a przed zaśnięciem obejrzały bajkę.

Czytaj więcej...

Mikołajkowo w Bibliotece

11 grudnia w czytelni dla dorosłych na drugie spotkanie z Mikołajem w Bibliotece czekali uczniowie z SP Nr 3 z Gryfic z klasy I ”f” z panią Moniką Juchnowicz, którym czas umilali uczniowie z klas II i III z Gimnazjum Nr 1 w Gryficach pod opieką pani Sylwii Oszczyk. Młodzież dla najmłodszej widowni odegrała scenkę pt. „Mikołajkowa przemiana”.

Bibliotekarki przedstawiły historię  pt. „Legenda o Świętym Mikołaju”. Następnie gimnazjaliści czytali najmłodszym wiersze o tematyce zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Maluszki nawoływały Świętego Mikołaja, a w tle rozbrzmiewały kolędy. Nastrój panował iście przedświąteczny. Dzieci miały okazje zmierzyć się z różnymi zagadkami, a przy tym mogły wykazać się spostrzegawczością.

Czytaj więcej...

Noc w bibliotece

Dnia 05.12.2014 r. o godz. 20:00 do MBP w Gryficach do czytelni dla dorosłych przyszli uczniowie klas II A i B z Gimnazjum nr 2 w Gryficach wraz z opiekunkami, aby wziąć udział w pierwszej Nocy w Bibliotece. Spotkanie rozpoczęła bibliotekarka z działu dla dorosłych, która opowiedziała gimnazjalistom mroczną historię o zabójcy z dawnych czasów, znanym z noszenia prochowca i kapelusza, który mordował mieszkańców Gryfic. Ukrywał się on w budynku biblioteki, a w piwnicy miał salę tortur. Wśród młodzieży zapanował strach i powiało grozą, lecz po chwili rozpoczął się seans komedii i atmosfera nabrała barw radości i śmiechu.

Uczniowie wyłożyli czytelnię śpiworami, kocami, poduszkami, aby wygodnie oglądać filmy. Nagle z piwnicy zaczęły dobiegać dziwne odgłosy stukania, kołatania łańcuchów i krat. Co odważniejsi śmiałkowie wyruszyli na poszukiwanie „ducha”. Owym duchem okazał się dyrektor MBP Przemysław Kubalica oraz dwoje jego pomocników. Zjawy oprowadziły rozbawione dzieci po podziemiach biblioteki. Młodzież zwiedziła zabytkową cześć piwnic, gdzie na co dzień odbywają się różnorodne zajęcia oraz magazyny książek.

Czytaj więcej...

Mikołaj prosto z bajki

5 grudnia w Oddziale dla dzieci MBP w Gryficach był szczególnym dniem dla najmłodszych czytelników. W wigilię mikołajkowego święta do biblioteki na zajęcia przyszli uczniowie klasy II „a” z miejscowej SP 3 z nauczycielką Barbarą Lentowczyk i stażystką Aleksandrą Baum. Wszyscy wkroczyli w mikołajowych czapkach, więc od początku zapowiadało się ciekawie i niecodziennie.

Dzieci przywitały bibliotekarki i dyrektora pięknie wykonaną kolędą, a następnie pracowały w grupach: układały rozsypanki, malowały portret wielkiego Darczyńcy, dyskutowały na tematy: „Święty Mikołaj niezwykły gość” oraz „Więcej radości daje dawanie niż branie”. Jednocześnie spoglądały na drzwi w nadziei, że pojawi się w nich oczekiwany gość z workiem prezentów. Trudno było się skupić, kiedy mamy czytały pod choinką ciekawe opowiadania o wizytach św. Mikołaja, a potem trzeba było odpowiadać na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.

Czytaj więcej...

Andrzejkowy czar

W ramach współpracy MBP w Gryficach z placówkami oświatowymi dnia 28.11.2014 r. zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów gryfickich szkół: klasy I „b” z SP 3 oraz, ich o 6 lat starszych kolegów, z kl. II „a” Gimnazjum nr 1.

Wigilia Świętego Andrzeja to odpowiednia chwila na poznanie wielkiej niewiadomej w uczuciach, marzeniach i zdrowiu. Andrzejkowym tradycjom i obrzędom poświęcone zostały wspólnie spędzone chwile. Młodzież przedstawiła rys historyczny Andrzejek, przytoczyła andrzejkowe przysłowia, a potem to już była wspólna zabawa przy najpopularniejszych wróżbach. Niektóre z nich zostały dostosowane do wieku uczestników, tych małych i dużych, ale wszystkie wprowadziły ich w świat magii i czarów.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Górzycy

W filii bibliotecznej w Górzycy obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Górzycy z panią Różą Zielińską-Chojnacką, Barbarą Skryplonek i Beatą Kurczak. Bibliotekarka zapoznała swoich gości z historią owego święta i przedstawiła wszystkie znane misie.

Dzieci na ten dzień przyniosły ze sobą swoje ulubione maskotki i wraz z nimi wysłuchały wierszy o misiach i książki Richarda Edwardsa pt. "Mały Miś". Na zakończenie spotkania mali goście wykonali portret swojego pluszaka.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Trzygłowie

Filia Biblioteczna w Trzygłowie 25 listopada zaprosiła kl. I "A" i I "B" ze swoimi wychowawczyniami Anetą Wudarczyk i Bernadetą Rybińską na spotkanie czytelnicze. Powodem zaproszenia był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły ze sobą  swoje najmilsze przytulanki - misie.

W czasie spotkania bibliotekarka opowiedziała dzieciom, w jakich okolicznościach doszło do powstania zabawki, następnie dzieci pokolorowały wycięte miniaturki niedźwiadków oraz wysłuchały wierszy o misiach.

Czytaj więcej...

Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information