Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

W Ościęcinie święta tuż, tuż...

Czas przedświąteczny to okazja do przygotowania niepowtarzalnych ozdób oraz świątecznych dekoracji. Biblioteka w Ościęcinie zaprosiła dzieci i młodzież 18.12.2015 r. na zajęcia plastyczne, w trakcie których wykonały choinki z książek, kartki świąteczne i długaśny łańcuch.

Następnie przy dźwiękach kolęd uczestnicy przystąpili do ubierania choinki. Po skończonej pracy na dzieci czekały domowe pierniczki, makowiec oraz ciepła herbatka.Na zakończenie przeczytaliśmy opowiadanie Marty Stęplewskiej „Pomocnik Świętego Mikołaja”.

Czytaj więcej...

Wieczór autorski Krzysztofa Daukszewicza

 Wieczór autorski z Krzysztofem Daukszewiczem spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Popularny satyryk, piosenkarz, autor książek i felietonów gościł w naszym mieście 8 grudnia 2015 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach.

Spotkanie bez wątpienia można zaliczyć do niezwykle udanych, każdy kto brał w nim udział zapewne wyszedł zadowolony i nasycony pozytywną dawką humoru. Artysta okazał się niezwykle ciepłą i sympatyczną osobą, bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością, która żywiołowo reagowała salwami śmiechu i gromkimi brawami. Nieodłącznym elementem wizerunku artystycznego pana Krzysztofa jest gitara, dlatego nie mogło oczywiście zabraknąć wyjątkowej części muzycznej i wspólnego śpiewania refrenów.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Trzygłowie

Dnia 27 listopada 2015 filia biblioteczna w Trzygłowie zaprosiła dzieci na wspólne świętowanie wigilii świętego Andrzeja. Wraz z dziećmi wcieliliśmy się w rolę wróżki, cyganki i innych postaci. Z wróżb można było dowiedzieć się co nas czeka w niedalekiej przyszłości oraz odwiedzić cygankę Dominikę, które wróżyła z kart i szklanej kuli. Największą atrakcją spotkania było wróżenie z lanego wosku. Całość umiliła zabawa taneczna, szereg zabawnych konkursów oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Ościęcinie

Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja. W naszej Bibliotece dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości miał miejsce 27 listopada. Na początku spotkania bibliotekarka opowiedziała o tradycji Andrzejek i Katarzynek. Pierwszą wróżbą, którą rozpoczęliśmy spotkanie było poznawanie imion swoich przyszłych partnerów - wbijając szpilkę w duże, czerwone serce.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowgo Misia w Trzygłowie

Jak co roku, 25 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś to ulubiona zabawka każdego dziecka, stał się on także bohaterem wielu książek i filmów. W związku z obchodami tego miłego święta już od 23 listopada filię biblioteczną w Trzyglowie odwiedziły klasy 0A i 0B oraz 1A i 1B wraz z nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzygłowie.

Czytaj więcej...

Ks. Rafał Jarosiewicz - spotkanie autorskie

W ramach trwających w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gryficach misji ewangelizacyjnych 16 października 2015 r. w Bibliotece zagościł ks. Rafał Jarosiewicz. Autor takich książek jak „Miłość chodzi po Woodstocku”, „Słodkie kłamstwa. 24 godziny na dobę”, czy „Krótki przewodnik po modlitwie! Zeszyt ćwiczeń”, „Krótki przewodnik po modlitwie z cytatami biblijnymi”. Tego dnia spotkał się ze swoimi czytelnikami, a rozmowę z księdzem Rafałem poprowadziła Magdalena Halak. Zaproszony gość odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez panią Magdalenę oraz na te zadawane przez zgromadzoną publiczność.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów, obchodzonego od 9 do 15 października, Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach po raz kolejny dołączyła do akcji pisania listów, które zostaną wysłane do chorych dzieci, aby sprawić im przyjemność. W lekcji bibliotecznej wzięła udział Alicja Koss-Chłopik z klasą I „c” z Gimnazjum Nr 2 w Gryficach. Gościem spotkania był filatelista, Jerzy Jasiński, który przedstawił uczniom historię listu, pocztówki i znaczka.

Czytaj więcej...

Spotkanie w Trzygłowie

Dziś, 9 października 2015 r., filia biblioteczna w Trzygłowie zaprosiła dzieci na spotkanie pod tytułem "Jesień". Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia znanego wiersza "Jesienią" Marii Konopnickiej.

Dalsza część wizyty przebiegała na tworzeniu wesołych jesiennych opasek na głowę, zabawnych "ludzików" z darów jesiennych oraz na zabawie w tajemnicze pudełko, w którym były ukryte różne przedmioty. Dzieci miały za zadanie odgadnąć jaki to owoc lub warzywo związane z jesienną porą. Po zakończonych pracach plastycznych dzieci spędziły resztę czasu na pieczeniu kiełbasek oraz ziemniaków. Spotkanie zakończyło się uroczystym rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w MBP Gryfice

We wtorek 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, które ma już 15-letnią tradycję. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Czytanie najmłodszym na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Ta forma lektury pozwala na budowanie więzi między rodzicami i dziećmi, dlatego warto kontynuować tę czynność nawet w chwili, gdy maluchy samodzielnie potrafią czytać.

Czytaj więcej...

Nowości w Bibliotece

Drodzy czytelnicy...

Z przyjemnością informujemy, iż zakupiono kolejną dawkę nowości wydawniczych do Oddziału dziecięcego i Wypożyczalni dla dorosłych. Informujemy także, że mamy nowe karty biblioteczne uprawniające do korzystania ze zbiorów biblioteki. Niebawem udostępnimy Państwu więcej nowości związanych z katalogiem www księgozbioru i udogodnień dla czytelników...Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information