Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Zapraszamy do korzystania z nowego katalogu księgozbioru

Krzysztof Kowalewski i Julisz Ćwieluch w MBP Gryfice

W czwartek, 13 października, mieliśmy przyjemność gościć Krzysztofa Kowalewskiego, wybitnego aktora teatralnego, filmowego, telewizyjnego, radiowego, który przybył do nas wraz z filmoznawcą, Juliuszem Ćwieluchem, obecnie redaktorem „Polityki”.

Obaj Panowie przy udziale publiczności odbyli ciekawą, momentami sentymentalną, rozmowę o życiu i karierze pana Krzysztofa. Rozmowa ta była wstępem do książki „Taka zabawna historia”, którą obaj panowie wspólnie stworzyli. Dialog pełen był wspomnień, zabawnych anegdot, a momentami nieco melancholijny

Czytaj więcej...

Małogorzata Kalicińska i Vlad Miller w naszej bibliotece

W poniedziałkowy wieczór, 10 października, w ramach cyklu „Spotkajmy się w bibliotece przy kawie” mieliśmy zaszczyt gościć Małgorzatę Kalicińską - polską powieściopisarkę, autorkę poradników, pedagoga.

Pani Małgorzata wystąpiła wraz z mężem Vladem Millerem, z którym wciągnęła nas w mentalną podróż po swoich inspiracjach. Opowiadała barwnie o swojej twórczości, o ludziach którzy ją wspierają, i z którymi współpracuje, a szczególnie o współpracy z córką. Wspólnie z mężem opisywała życie w Korei, gdzie obydwoje spędzili wiele lat. Wszystkie przedstawiane opowieści ubarwione były ciekawymi anegdotami.

Czytaj więcej...

Kino na leżakach

Wczorajszy seans "Kina leżakach" zgromadził rekordową widownię! Prawie 500. widzów zebrało się w Parku Miejskim, aby wspólnie obejrzeć 1. w tym roku film w plenerze. Biblioteka wraz z Gminą Gryfice i Burmistrzem Gryfic, Andrzejem Szczygłem, już trzeci raz przygotowała filmową niespodziankę Gryficzaninom. W tym roku w czasie seansu "Lata w Prowansji" można było zaopatrzyć się w chipsy Lay's oraz kawę mrożoną. Ponadto sponsorzy ufundowali wiele suwenirów, które były rozdawane na "lajka" na Facebook'owym profilu "Kina na leżakach".

Liczymy na to, iż sierpniowe spotkanie przed wielkim ekranem przyniesie kolejny rekord frekwencji. Już dziś zapraszamy 15 sierpnia 2016 r. na godz. 21:30 na film pt.: "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".

Czytaj więcej...

Kino na leżakach po raz wtóry

Już drugi raz w te wakacje zagościło na błoniach Parku Miejskiego Kino na leżakach, i tak jak poprzednim razem zgromadziło przeszło 500. widzów. Na rozstawionych leżakach, dostępnych ławkach i ławeczka, a także "tam gdzie się dało" zasiedli Gryficzanie przed wielkim ekranem. Dzięki sponsorom i współorganizatorom akcji widzowie zajadali się chipsami Lay's i popijali mrożoną kawę Zott w czasie projekcji "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Kilkunastu śmiałków w różnym wieku walczyło w konkurach wiedzy i ćwiczeniach fizycznych o nagrody ufundowane przez sponsorów, a fani motoryzacji mieli okazję z bliska obejrzeć Citroena Cactus.

Wszystkim kinomanom serdecznie dziękujemy za liczną obecność i zapraszamy na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Wieczór autorski w MBP Gryfice

W czwartkowe popołudnie, 16 czerwca 2016 r., w naszej bibliotece odbył się wieczór autorski Idy Szpakowskiej, Wiktorii Waszczuk, Pauliny Czusz i Igora Witaszka – uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Ci młodzi, utalentowani ludzie to autorzy tekstów zamieszczonych w tomiku „Ulotne… Uchwycone”, który został wydany w kwietniu br. przez ZSP. Spotkanie poprowadzili wspólne Pani Monika Maliszewska-Gruca – poetka i Pan Waldemar Wierzba – polonista, pisarz, wydawca.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
18
Artykułów:
516
Odsłon artykułów:
833066
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information