Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

Wieczór autorski w MBP Gryfice

W czwartkowe popołudnie, 16 czerwca 2016 r., w naszej bibliotece odbył się wieczór autorski Idy Szpakowskiej, Wiktorii Waszczuk, Pauliny Czusz i Igora Witaszka – uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Ci młodzi, utalentowani ludzie to autorzy tekstów zamieszczonych w tomiku „Ulotne… Uchwycone”, który został wydany w kwietniu br. przez ZSP. Spotkanie poprowadzili wspólne Pani Monika Maliszewska-Gruca – poetka i Pan Waldemar Wierzba – polonista, pisarz, wydawca.

Słuchacze mieli okazję wysłuchać ciekawych interpretacji – czytali sami autorzy oraz Pani Monika Maliszewska-Gruca, Pani Krystyna Skrzypek i Pan Waldemar Wierzba. Po prezentacjach toczyły się dyskusje, które dotyczyły rozmaitych zagadnień takich jak inspiracje twórcze, zainteresowania autorów, sposób ujęcia tematu, roli literatury czy obowiązków zarówno twórcy jak i czytelnika.

Po części oficjalnej słuchacze oraz goście udali się na tradycyjny poczęstunek.