Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

Lipcowy seans Kina na leżakach

Za nami pierwszy seans letniego Kina na leżakach. Pomimo niesprzyjającej aury i zmiany miejsca projekcji gryficka publiczność kinomanów jak zwykle nie zawiodła organizatorów. Na ponad 300 leżakach, w sobotę 1 lipca, na Placu Zwycięstwa, przed ogromnym ekranem zasiedli mieszkańcy Gryfic i okolic, aby przy ciepłej, lub mrożonej, kawie, z paczką chipsów, obejrzeć ciekawą komedię francuską, „Za jakie grzechy dobry Boże”. Spośród widzów rozlosowano ciekawe upominki od sponsorów oraz kubki od organizatorów, Gminy Gryfice i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach.

Czytaj więcej...

Szymon Hołownia gościł w bibliotece

W czwartek, 22 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbyło się spotkanie autorskie Szymona Hołowni - dziennikarza, publicysty, znanego również z prowadzenia programu telewizyjnego „Mam Talent!”. Szymon Hołownia był także dyrektorem programowym kanału Religia.tv, pracował w „Gazecie Wyborczej”, był felietonistą tygodnika „Newsweek Polska”, pisze również dla wydawnictwa  „Tygodnik Powszechny”.

Pan Szymon założył także dwie fundacje, Kasisi i Dobra Fabryka, które działają w kilku krajach na terenie Afryki. Jest autorem kilkunastu książek mówiących przede wszystkim o roli i pozycji wiary we współczesnym świecie, o czym mówił podczas spotkania.
Nasz gość opowiadał o pracy w redakcjach i telewizji, o tym po co, i jak, założył obie fundacje. Mówił o swojej wierze i o tym, jak pomaga mu ona funkcjonować w codziennym życiu. Mimo, iż pomaga wielu ludziom nie czuje się bohaterem. Jak sam powiedział: „...mogę być pomocnikiem bohatera, ale bohaterem nigdy nie będę...”.

Czytaj więcej...

"Cisza jak ta" w bibliotece

W piątek, 26 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach widzowie mieli okazję odbyć poetycko-muzyczną wędrówkę po Krainie Łagodności wraz z zespołem Cisza Jak Ta. Usłyszeli nie tylko autorskie teksty grupy, ale również słowa wielkich polskich poetów ubrane w nuty. Cisza Jak Ta już od dwunastu lat swoimi dźwiękami przenosi słuchaczy do świata poezji. Można było usłyszeć teksty takich poetów jak Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka czy Bolesław Leśmian. Przez prawie dwie godziny biblioteka rozbrzmiewała dźwiękami fletu, skrzypiec, gitar i perkusji, które dodawały klimatu śpiewanym utworom.  Po koncercie odbyło się już tradycyjne wręczanie upominków widzom.  Można było również kupić płytę zespołu i nie zabrakło okazji do wspólnych zdjęć i autografów.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach

 W dniach 8-12 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach działała pod hasłem Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „ Biblioteka? Oczywiście!”.

Przez pięć dni na jej terenie oraz w Filiach w Górzycy, Ościęcinie i Trzygłowie odbywały się różnego rodzaju inicjatywy i spotkania.  Oprócz wspólnych akcji, każda z filii organizowała własne zajęcia. Były to spotkania z książką, warsztaty plastyczne i artystyczne oraz gry biblioteczne dla dzieci i młodzieży.

W środę 10 maja odbyła się wspólna inicjatywa „Zaopiekuj się książką”.  W tym dniu w holu MBP w Gryficach zamienił się w wypełnioną książkami kawiarenkę. Od wejścia widać było ławki pełne książek, a odwiedzający mogli usiąść przy stoliku z filiżanką kawy lub herbaty, aby odprężyć się na chwilę przy wybranej przez siebie lekturze. Bibliotekarki pomyślały również o tych, którzy nie mogli przyjść… wyszły na ulice Gryfic z książkami i słodkościami, którymi obdarowywały przechodniów.

Czytaj więcej...

Teatr muzyczny HALS w Bibliotece

W piątek, 21 kwietnia, Miejska Biblioteka Publicznej w Gryficach postanowiła uczcić Światowy Dzień Książki i Praw autorskich (23.04.) w dość nietypowy sposób. Specjalnie dla naszych czytelników wystąpili aktorzy teatru muzycznego HALS z kabaretem „Książka jest dobra na wszystko…”.

Widzowie mieli okazję wysłuchać wielu skeczy oraz piosenek przedstawiających w humorystyczny sposób jak ważna jest książka w życiu człowieka. Przedstawili również kilka scen z życia artysty - pisarza. Aktorzy z powodzeniem angażowali publiczność do wspólnej zabawy i występów. Nie obyło się bez niespodzianek w postaci pamiątkowych kubków i książek dla widzów biorących udział w skeczach.

Czytaj więcej...

Spotkania z młodzieżą

W środę, 12 kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zorganizowała dwa spotkania dla licealistów.

Pierwsze z panią Cecylią Judek - sekretarzem naukowym Książnicy Pomorskiej w Szczecinie - która przyjechała wykładem o Josephie Conradzie-Korzeniowskim. Polaku, który stał się pisarzem angielskim, patronem literackim 2017 roku. Jego liczne dzieła weszły do kanonu lektur. Pani Cecylia opowiedziała nie tylko o jego dziełach, ale również o jego życiu, rodzinie i wydarzeniach, które miały bezpośredni wpływ na jego twórczość.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 24 lutego

Ostatni dzień ferii uczciliśmy balem, który odbył się na hali sportowej Gryf Arena. W tym dniu przyszło 30 księżniczek, rycerzy i smoków. Na hali sportowej dołączyliśmy do dzieci, które brały udział w tamtejszych zajęciach. Grała muzyka, były konkursy, zabawy z klanzą, zorganizowaliśmy malowanie twarzy oraz kręcenie balonów. Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom oraz słodką niespodziankę za udział w feriach. Wręczyliśmy również podziękowanie dla harcerzy za pomoc w organizowaniu ferii.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 23 lutego

W Tłusty Czwartek wszyscy zajadali się pączkami i innymi smakołykami. Był to również dzień przygotowań do balu kończącego ferie. Wspólnie robiliśmy maski balowe oraz uczyliśmy się jak zrobić pieska z balonika. Wspólnie jedliśmy pączki i omawialiśmy kostiumy, w których wybierzemy się na bal. W tym dniu udział w zajęciach wzięło 26 dzieci.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 22 lutego

Środa była „Dniem Myśli Braterskiej”. Z tej okazji wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach, gdzie biwakowali harcerze. Poznaliśmy jeden dzień z życia harcerza, wysłuchaliśmy wykładu o ich zwyczajach, dowiedzieliśmy się jak wygląda umundurowanie, zarówno druhów jak i druhen. Poznaliśmy ich zabawy i pląsy. Poznaliśmy także gromadę zuchów, z którymi mogliśmy się bawić. W tym dniu odwiedziło nas 28 dzieci.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 21 lutego

We wtorek, 21 lutego, obchodziliśmy „Międzynarodowy dzień języka ojczystego”. W tym dniu wspólnie czytaliśmy wiersze łamiące język, bawiliśmy się słowami, a także mieliśmy zajęcia z logopedą. Odwiedziła nas pani Paulina Śniada, która pokazała nam kilka zabaw i ćwiczeń, które każdy może wykonać samodzielnie w domu. W przerwach między zajęciami prowadziliśmy zabawy ruchowe. W zajęciach udział wzięło 35 osób.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
33
Artykułów:
541
Odsłon artykułów:
946489
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information