Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

Ramona Rey i Tomek Skierczyński - koncert w bibliotece

Pełen pięknych dźwięków i niesamowitych emocji był piątkowy /24.10.17/ koncert, którego byliśmy świadkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach. Bezsprzecznie ogromny wpływ na to mieli nasi goście, którzy przyjęli nasze zaproszenie: znana w Polsce, a pochodzącą z Gryfic, piosenkarka Ramona Rey, której na scenie towarzyszył Tomek Skierczyński - frontman grupy Time To Express.

Po raz kolejny okazało się, że biblioteka to nie tylko dobre miejsce na spektakl teatralny, spotkanie z aktorem czy pisarzem. Biblioteka to także doskonałe miejsce na organizację koncertu, który - jak sądzimy - na długo zostanie w pamięci, nie tylko naszej. By jednak móc czasami przypomnieć sobie emocje, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii.

Czytaj więcej...

Wiktor Zborowski przeczytał "Mistrza i Małgorzatę"

 W piątek, 13 października br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach gościł znany z ekranów kina i telewizji Wiktor Zborowski, który przyjechał do Gryfic na zaproszenie biblioteki. Tym razem jednak pan Wiktor nie przybył, aby opowiadać o swojej karierze, ale żeby zaprezentować czytelnikom obszerne fragmenty powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata".

Niewątpliwie był to wieczór, który na bardzo długo zapadnie mi w pamięci – powiedział pan Tomasz, który specjalnie na spotkanie z aktorem przyjechał do Gryfic aż z Koszalina. Jestem bardzo zaskoczony, chociaż znam książkę i audiobook, który nagrał pan Wiktor. Przyznaję jednak, że usłyszeć to na żywo to zupełnie inne przeżycie, głębsze. Doskonała dykcja oraz atmosfera, jaka tu dziś panowała doskonale wkomponowała się w zorganizowany wieczór. Mam nadzieję także, że biblioteka będzie kontynuować spotkania z mistrzami słowa, które jesienią wybrzmiewają jeszcze cudowniej.

Cóż nic dodać, nic ująć. Wieczór pełen skupienia i niesamowitych emocji, jakie towarzyszyły słuchaczom już za nami. Jak informuje dyrektor biblioteki Przemysław Kubalica to jeszcze nie koniec pozytywnych wibracji, jakie przygotowała biblioteka w bieżącym roku. Szczegóły poznacie już wkrótce.

Czytaj więcej...

Lipcowy seans Kina na leżakach

Za nami pierwszy seans letniego Kina na leżakach. Pomimo niesprzyjającej aury i zmiany miejsca projekcji gryficka publiczność kinomanów jak zwykle nie zawiodła organizatorów. Na ponad 300 leżakach, w sobotę 1 lipca, na Placu Zwycięstwa, przed ogromnym ekranem zasiedli mieszkańcy Gryfic i okolic, aby przy ciepłej, lub mrożonej, kawie, z paczką chipsów, obejrzeć ciekawą komedię francuską, „Za jakie grzechy dobry Boże”. Spośród widzów rozlosowano ciekawe upominki od sponsorów oraz kubki od organizatorów, Gminy Gryfice i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach.

Czytaj więcej...

Szymon Hołownia gościł w bibliotece

W czwartek, 22 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbyło się spotkanie autorskie Szymona Hołowni - dziennikarza, publicysty, znanego również z prowadzenia programu telewizyjnego „Mam Talent!”. Szymon Hołownia był także dyrektorem programowym kanału Religia.tv, pracował w „Gazecie Wyborczej”, był felietonistą tygodnika „Newsweek Polska”, pisze również dla wydawnictwa  „Tygodnik Powszechny”.

Pan Szymon założył także dwie fundacje, Kasisi i Dobra Fabryka, które działają w kilku krajach na terenie Afryki. Jest autorem kilkunastu książek mówiących przede wszystkim o roli i pozycji wiary we współczesnym świecie, o czym mówił podczas spotkania.
Nasz gość opowiadał o pracy w redakcjach i telewizji, o tym po co, i jak, założył obie fundacje. Mówił o swojej wierze i o tym, jak pomaga mu ona funkcjonować w codziennym życiu. Mimo, iż pomaga wielu ludziom nie czuje się bohaterem. Jak sam powiedział: „...mogę być pomocnikiem bohatera, ale bohaterem nigdy nie będę...”.

Czytaj więcej...

"Cisza jak ta" w bibliotece

W piątek, 26 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach widzowie mieli okazję odbyć poetycko-muzyczną wędrówkę po Krainie Łagodności wraz z zespołem Cisza Jak Ta. Usłyszeli nie tylko autorskie teksty grupy, ale również słowa wielkich polskich poetów ubrane w nuty. Cisza Jak Ta już od dwunastu lat swoimi dźwiękami przenosi słuchaczy do świata poezji. Można było usłyszeć teksty takich poetów jak Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka czy Bolesław Leśmian. Przez prawie dwie godziny biblioteka rozbrzmiewała dźwiękami fletu, skrzypiec, gitar i perkusji, które dodawały klimatu śpiewanym utworom.  Po koncercie odbyło się już tradycyjne wręczanie upominków widzom.  Można było również kupić płytę zespołu i nie zabrakło okazji do wspólnych zdjęć i autografów.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach

 W dniach 8-12 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach działała pod hasłem Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „ Biblioteka? Oczywiście!”.

Przez pięć dni na jej terenie oraz w Filiach w Górzycy, Ościęcinie i Trzygłowie odbywały się różnego rodzaju inicjatywy i spotkania.  Oprócz wspólnych akcji, każda z filii organizowała własne zajęcia. Były to spotkania z książką, warsztaty plastyczne i artystyczne oraz gry biblioteczne dla dzieci i młodzieży.

W środę 10 maja odbyła się wspólna inicjatywa „Zaopiekuj się książką”.  W tym dniu w holu MBP w Gryficach zamienił się w wypełnioną książkami kawiarenkę. Od wejścia widać było ławki pełne książek, a odwiedzający mogli usiąść przy stoliku z filiżanką kawy lub herbaty, aby odprężyć się na chwilę przy wybranej przez siebie lekturze. Bibliotekarki pomyślały również o tych, którzy nie mogli przyjść… wyszły na ulice Gryfic z książkami i słodkościami, którymi obdarowywały przechodniów.

Czytaj więcej...

Teatr muzyczny HALS w Bibliotece

W piątek, 21 kwietnia, Miejska Biblioteka Publicznej w Gryficach postanowiła uczcić Światowy Dzień Książki i Praw autorskich (23.04.) w dość nietypowy sposób. Specjalnie dla naszych czytelników wystąpili aktorzy teatru muzycznego HALS z kabaretem „Książka jest dobra na wszystko…”.

Widzowie mieli okazję wysłuchać wielu skeczy oraz piosenek przedstawiających w humorystyczny sposób jak ważna jest książka w życiu człowieka. Przedstawili również kilka scen z życia artysty - pisarza. Aktorzy z powodzeniem angażowali publiczność do wspólnej zabawy i występów. Nie obyło się bez niespodzianek w postaci pamiątkowych kubków i książek dla widzów biorących udział w skeczach.

Czytaj więcej...

Spotkania z młodzieżą

W środę, 12 kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zorganizowała dwa spotkania dla licealistów.

Pierwsze z panią Cecylią Judek - sekretarzem naukowym Książnicy Pomorskiej w Szczecinie - która przyjechała wykładem o Josephie Conradzie-Korzeniowskim. Polaku, który stał się pisarzem angielskim, patronem literackim 2017 roku. Jego liczne dzieła weszły do kanonu lektur. Pani Cecylia opowiedziała nie tylko o jego dziełach, ale również o jego życiu, rodzinie i wydarzeniach, które miały bezpośredni wpływ na jego twórczość.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 24 lutego

Ostatni dzień ferii uczciliśmy balem, który odbył się na hali sportowej Gryf Arena. W tym dniu przyszło 30 księżniczek, rycerzy i smoków. Na hali sportowej dołączyliśmy do dzieci, które brały udział w tamtejszych zajęciach. Grała muzyka, były konkursy, zabawy z klanzą, zorganizowaliśmy malowanie twarzy oraz kręcenie balonów. Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom oraz słodką niespodziankę za udział w feriach. Wręczyliśmy również podziękowanie dla harcerzy za pomoc w organizowaniu ferii.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 23 lutego

W Tłusty Czwartek wszyscy zajadali się pączkami i innymi smakołykami. Był to również dzień przygotowań do balu kończącego ferie. Wspólnie robiliśmy maski balowe oraz uczyliśmy się jak zrobić pieska z balonika. Wspólnie jedliśmy pączki i omawialiśmy kostiumy, w których wybierzemy się na bal. W tym dniu udział w zajęciach wzięło 26 dzieci.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
35
Artykułów:
545
Odsłon artykułów:
973385
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information