Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

Teatr muzyczny HALS w Bibliotece

W piątek, 21 kwietnia, Miejska Biblioteka Publicznej w Gryficach postanowiła uczcić Światowy Dzień Książki i Praw autorskich (23.04.) w dość nietypowy sposób. Specjalnie dla naszych czytelników wystąpili aktorzy teatru muzycznego HALS z kabaretem „Książka jest dobra na wszystko…”.

Widzowie mieli okazję wysłuchać wielu skeczy oraz piosenek przedstawiających w humorystyczny sposób jak ważna jest książka w życiu człowieka. Przedstawili również kilka scen z życia artysty - pisarza. Aktorzy z powodzeniem angażowali publiczność do wspólnej zabawy i występów. Nie obyło się bez niespodzianek w postaci pamiątkowych kubków i książek dla widzów biorących udział w skeczach.

Czytaj więcej...

Spotkania z młodzieżą

W środę, 12 kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zorganizowała dwa spotkania dla licealistów.

Pierwsze z panią Cecylią Judek - sekretarzem naukowym Książnicy Pomorskiej w Szczecinie - która przyjechała wykładem o Josephie Conradzie-Korzeniowskim. Polaku, który stał się pisarzem angielskim, patronem literackim 2017 roku. Jego liczne dzieła weszły do kanonu lektur. Pani Cecylia opowiedziała nie tylko o jego dziełach, ale również o jego życiu, rodzinie i wydarzeniach, które miały bezpośredni wpływ na jego twórczość.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 24 lutego

Ostatni dzień ferii uczciliśmy balem, który odbył się na hali sportowej Gryf Arena. W tym dniu przyszło 30 księżniczek, rycerzy i smoków. Na hali sportowej dołączyliśmy do dzieci, które brały udział w tamtejszych zajęciach. Grała muzyka, były konkursy, zabawy z klanzą, zorganizowaliśmy malowanie twarzy oraz kręcenie balonów. Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom oraz słodką niespodziankę za udział w feriach. Wręczyliśmy również podziękowanie dla harcerzy za pomoc w organizowaniu ferii.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 23 lutego

W Tłusty Czwartek wszyscy zajadali się pączkami i innymi smakołykami. Był to również dzień przygotowań do balu kończącego ferie. Wspólnie robiliśmy maski balowe oraz uczyliśmy się jak zrobić pieska z balonika. Wspólnie jedliśmy pączki i omawialiśmy kostiumy, w których wybierzemy się na bal. W tym dniu udział w zajęciach wzięło 26 dzieci.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 22 lutego

Środa była „Dniem Myśli Braterskiej”. Z tej okazji wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach, gdzie biwakowali harcerze. Poznaliśmy jeden dzień z życia harcerza, wysłuchaliśmy wykładu o ich zwyczajach, dowiedzieliśmy się jak wygląda umundurowanie, zarówno druhów jak i druhen. Poznaliśmy ich zabawy i pląsy. Poznaliśmy także gromadę zuchów, z którymi mogliśmy się bawić. W tym dniu odwiedziło nas 28 dzieci.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 21 lutego

We wtorek, 21 lutego, obchodziliśmy „Międzynarodowy dzień języka ojczystego”. W tym dniu wspólnie czytaliśmy wiersze łamiące język, bawiliśmy się słowami, a także mieliśmy zajęcia z logopedą. Odwiedziła nas pani Paulina Śniada, która pokazała nam kilka zabaw i ćwiczeń, które każdy może wykonać samodzielnie w domu. W przerwach między zajęciami prowadziliśmy zabawy ruchowe. W zajęciach udział wzięło 35 osób.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 20 lutego

Drugi tydzień ferii zaczęliśmy na słodko. W poniedziałek 20 lutego na dziale dziecięcym powstała prawdziwa „Fabryka lizaków”, która działała od 10:00 do 16:00 . Dzieci miały okazje zobaczyć jak powstaje masa cukrowa, z której robi się lizaki oraz spróbować własnych sił tworząc własnego lizaka. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Na nasze zaproszenie odwiedziła nas grupa dzieci z Gryf Areny. Zainteresowanie było tak duże, że utworzyliśmy 3 grupy, każda po ok 25 osób. Dzieci, które aktualnie brały udziału w zajęciach miały zorganizowane zabawy i pląsy z harcerzami. W tym dniu odwiedziło nas 80 dzieci.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 17 lutego

Piątek, 17 lutego, był dniem nieco tajemniczym, ale i dającym do myślenia. Harcerze uczyli nas szyfrów, czyli jak zapisać wiadomość tak, aby nikt nie mógł tego odczytać. Nauczyliśmy się czterech rodzajów szyfrów, były to: ułamkowy, GA-DE-RY-PO-LU-KI, CZEKOLADKA i ZAMIANA. Po szyfrowaniu był czas na ruch, więc bawiliśmy się z klanzą, która cieszyła się dużą popularnością wśród naszych dzieci. Kiedy już się troszkę rozruszaliśmy przyszedł czas na rozruszanie naszych umysłów. Uczyliśmy się kodowania za pomocą plastikowych kubeczków. Poznaliśmy definicje interfejsu i algorytmu. Byliśmy programistami i robotami, tworzyliśmy konstrukcje z kubeczków pisząc algorytmy strzałkowe. Zajęcia było wymagające, ale młodzi programiści poradzili sobie świetnie. W zajęciach udział wzięło 35 dzieci.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 16 lutego

W czwartek próbowaliśmy naszych sił jako reżyserzy, aktorzy i scenografowie tworząc własny „Teatr cieni”. Dzieci połączone w grupy miały za zadanie stworzyć własny scenariusz do przedstawienia, wykonać postacie oraz scenografię. Zadanie było o tyle trudne, że musiały stworzyć cienie. Poradziły sobie świetnie, a ich występy były zdumiewające. Nie zabrakło zajęć ruchowych i klanzy. W zajęciach udział wzięło 43 dzieci.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2017 - 15 lutego

W środę 15 lutego mieliśmy gości z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „GryfICE”, którzy odwiedzili nas z pokazem „Pierwszej pomocy na wesoło”. Dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny o tym jak zachować się w razie wypadku, poznały najważniejsze numery alarmowe i mogły spróbować wykonania resuscytacji na fantomie. Połączenie dobrej zabawy z wiedzą praktyczną sprawiło, że dzieci wyszły zadowolone i pełne wiedzy. W zajęciach udział wzięło 40 dzieci.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
19
Artykułów:
533
Odsłon artykułów:
888058
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information