Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

4 tony podłogi - spektakl w bibliotece

"Jeden domek, jeden mężczyzna, jedna przesyłka i jedna obietnica..." Sumą tych składowych był komediowy monodram autorstwa Domana Nowakowskiego - 4 tony podłogi - pod tym ciężarem 13 lutego uginał się w bibliotece Stanisław, czyli Paweł Burczyk.

Historia czterdziestokilkuletniego Stanisława, który przed laty przyjechał do stolicy z nadzieją na oszałamiającą karierę zgromadziła przeszło 90-osobową widownię.

Wyśmienite, satyryczne szaleństwo i sprytnie napisane dialogi rozbawiały zgromadzoną publiczność do łez. Nie sposób opisać przezabawnych scen i gagów, gdyż niemalże całe przedstawienie z nich właśnie się składało.

Na koniec spektaklu Paweł Burczyk rozlosował 3 kubki, po czym wdawał się w liczne rozmowy z przybyłymi na przedstawienie gośćmi przy kawie i słodkim poczęstunku. My zaś czekamy na "2 tony kamienia"...