Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Szymon Hołownia gościł w bibliotece

W czwartek, 22 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbyło się spotkanie autorskie Szymona Hołowni - dziennikarza, publicysty, znanego również z prowadzenia programu telewizyjnego „Mam Talent!”. Szymon Hołownia był także dyrektorem programowym kanału Religia.tv, pracował w „Gazecie Wyborczej”, był felietonistą tygodnika „Newsweek Polska”, pisze również dla wydawnictwa  „Tygodnik Powszechny”.

Pan Szymon założył także dwie fundacje, Kasisi i Dobra Fabryka, które działają w kilku krajach na terenie Afryki. Jest autorem kilkunastu książek mówiących przede wszystkim o roli i pozycji wiary we współczesnym świecie, o czym mówił podczas spotkania.
Nasz gość opowiadał o pracy w redakcjach i telewizji, o tym po co, i jak, założył obie fundacje. Mówił o swojej wierze i o tym, jak pomaga mu ona funkcjonować w codziennym życiu. Mimo, iż pomaga wielu ludziom nie czuje się bohaterem. Jak sam powiedział: „...mogę być pomocnikiem bohatera, ale bohaterem nigdy nie będę...”.

W czasie spotkania Szymon Hołownia przedstawił swoją wizję nieba, czyśćca i piekła - życia po życiu. Mówił o swoim podejściu do wiary i Kościoła, opowiadał o współpracy z siostrami zakonnym, które prowadzą sierociniec KASISI w Zambii, o Hospicjum w Kabudze, szpitalu w Kongo, Ośrodku Leczenia Chorób Głodowych oraz wielu innych miejscach, gdzie działają obie fundacje. Widownia z zapartym tchem słuchała o tym, jak ciężkie życie prowadzą ludzie, którzy tam żyją i mieszkają, o poświęceniu ludzi, którzy jadą tam z Misją.

Pan Szymon o swoich książkach mówił lekko i z humorem. Przedstawił m.in. jak powstała „Instrukcja obsługi solniczki”, czyli spis felietonów z „ Tygodnika Powszechnego „ i opowiedział o dwuletnich przygotowaniach do napisania „Ludzi w czasach Jezusa” - książce, która zrodziła się z prostego pytania o duchową genealogię, mówiącej o tym, że w czasach gdy żył Chrystus życie toczyło się nie tylko w Betlejem i Jerozolimie, ale współistniało wiele innych, ciekawych  kultur.

Po spotkaniu widzowie zadawali pytania, na które padły wyczerpujące odpowiedzi ze strony naszego gościa. Odbyło się także losowanie kubka oraz losowanie prezentu od Pana Szymona - audiobooka z tekstem autora.

Nie zabrakło również czasu na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek. Chętni mogli też dostać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
36
Artykułów:
544
Odsłon artykułów:
1162572
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information