W krainie poezji śpiewanej

Pięknie i wzruszająco zakończyliśmy w piątkowy wieczór, 8 grudnia 2017 r., tegoroczną scenę koncertową w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach. Tego dnia wystąpiło u nas zaprzyjaźnione rodzinne trio: Julia, Danusia i Krzysztof Kolanek, które - jak przystało na przyjaciół biblioteki - ze skromnością w głosie, ogromną siłą akustycznych gitar i skrzypiec zabrało obecnych gości w muzyczną podróż od Mazur po Bieszczady.

Koncert poezji śpiewanej, z wakacyjnymi akcentami, wypełniły wspomnienia, które idealnie wkomponowały się w grudniowy, biblioteczny wieczór sprawiając słuchającym ogromnie dużo radości i satysfakcji, co podkreślali w rozmowach tuż po jago zakończeniu. Wartym uwagi jest również fakt, że po raz pierwszy Biblioteka transmitowała wydarzenie na żywo poprzez profil na FB otwierając tym samym zupełnie nowy rozdział w swojej historii, o czym informował dyrektor placówki Przemysław Kubalica. Jesteśmy w fazie testowania pomysłu. Pragnąc poznać opinie osób, które obserwują to, co się u nas dzieje. Głęboko do serca wzięliśmy sobie propozycje i pomysły naszych czytelników. Chcąc także dać szansę na uczestnictwo nawet te wirtualne w wydarzeniach, które organizujemy.

Wprawdzie nie każdy koncert będzie można zobaczyć w sieci, jest to związane z ograniczeniami, ale na pewno będziemy się starali aby transmitować większość z nich. Zważywszy, że przyszły rok będzie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach wyjątkowy - bowiem obchodzić będziemy 70-lecie powstania - już dziś zapraszamy na kolejne relacje obiecując, że okazji do podglądania naszej pracy na żywo będzie już wkrótce znacznie więcej.

Jeżeli ktoś nie miał okazji zobaczyć piątkowego koncertu to odnajdziecie go na profilu biblioteki, dokąd serdecznie zapraszamy.