Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

Warsztaty dla dzieci

Do 21 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach gości przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, którzy biorą udział w zorganizowanych warsztatach zdobienia ozdób choinkowych. W sumie w tym czasie odwiedzi nas ponad 300 dzieci, które różnymi technikami ozdobią bombki, które "mamy nadzieję zawisną na ich domowych Bożonarodzeniowych drzewkach" - powiedział dyrektor placówki pan Przemysław Kubalica.

Warsztaty, przy współpracy z bibliotekarzami, prowadzą przemiłe panie ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gryficach, które twórczo wspiera pani Malwina Kubik - instruktor uniwersytetu. W czasie warsztatów oprócz oklejenia, malowania i brokatowania śpiewamy kolędy i generalnie doskonale się bawimy.

Grudniowe spotkania stanowią dla nas preludium do planowanych kolejnych warsztatów w trakcie, których chcemy nauczyć dzieci czerpać papier, tworzyć kamienne tabliczki z pismem klinowym oraz  nauczyć je japońskiej sztuki kaligrafii. O tym jednak będziemy informować wkrótce. Chcemy, by jubileuszowy, 2018, rok działalności w bibliotece był okazją nie tylko do spotkań przy półkach z książkami czy koncertach, ale także szansą do nauki nowych umiejętności.