Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Jachimek - Tremiszewski Trio - spektakl improwizowany

W bibliotece 4 grudnia mieliśmy nie lada atrakcję i ucztę dla humoru z najwyższej półki - spektakl improwizowany w wykonaniu duetu JACHIMEK-TREMISZEWSKI TRIO z aktywnym udziałem publiczności! To sceniczne show, całkowicie improwizowane, na które złożyły się opowieści o losach Pewnego Człowieka (wymyślonego na poczekaniu przez publiczność) oraz krótkie, absurdalne gry w pełni improwizowane przez bohaterów wieczoru których wspomagała publiczność.

Czytaj więcej...

Cisza jak ta...

W piątkowy wieczór, 12 października o godzinie 18:00, miał miejsce magiczny i niezwykle klimatyczny koncert  zespołu "Cisza jak ta". Miłośnicy łagodnych nut poezji śpiewanej, jak zwykle rozmarzeni, przybyli do Bibliotek, aby nasycić się śpiewanymi wersami poezji zgrabnie przybranymi nutami. Ten miły i nostalgiczny nastrój połączony ze znakomitym wykonaniem opanował wszystkich i na długo po koncercie pozostał wśród uczestników.

Czytaj więcej...

Biblioteki otwarte dla wszystkich

Miło nam przekazać informację dotyczącą naszego udziału, jako jedyna biblioteka w województwie zachodniopomorskim, w projekcie Fundacji Szansa dla Niewidomych „Biblioteki otwarte dla wszystkich - szkolenia dla bibliotekarzy z obsługi niepełnosprawnego czytelnika i promocji”. Nasz udział w tym projekcie pozwolił nabyć wiedzę niezbędną do tego, by lepiej obsługiwać naszych czytelników. Dopinamy również szczegóły udziału w szkoleniach z języka migowego.

Wakacje w bibliotece

Za nami maraton wakacyjny, który pospinaliśmy dzięki uprzejmości wielu osób. Pierwszy dzień poświęciliśmy na poznawaniu siebie nawzajem dzięki zabawom integracyjnym oraz zwróceniu uwagi naszym podopiecznym na szczegóły otoczenia. Dziś dzień drugi poświęcony był książkom, a dokładnie temu jak powstają. W związku z tym, że tegoroczne wakacje nawiązują do przyrody, w czasie zajęć plastycznych dominowały motywy roślinne wieńczące kolorowe zakładki do książek, które wykonywaliśmy w czasie warsztatów. Nauczyliśmy naszych gości również sztuki składania starych stronic książkowych, które zamieniły wycofane z obiegu książki w małe działa sztuki.

Czytaj więcej...

Kino na leżakach - po raz drugi

Już po raz drugi Gmina Gryfice i Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowały dla wszystkich kinomanów 11 sierpnia br. na błoniach w Parku Miejskim projekcję filmu "Facet na miarę" w ramach Kina na leżakach. Film opowiada historię młodej prawniczki Diane, która ma za sobą rozwód, a za ścianą gabinetu byłego małżonka i wspólnika w jednej osobie. Stylowa prawniczka, za którą na ulicy oglądają się przedstawiciele obojga płci, wygląda jak milion dolarów i świetnie zdaje sobie z tego sprawę. Także Alexandre jest człowiekiem sukcesu. Wzięty architekt realizujący międzynarodowe projekty ma piękny dom z basenem, dorosłego syna, elegancki samochód i ...136 cm wzrostu oraz słabość do kobiet. Wśród śmiechu widowni i przyjaznej atmosferze miło spędziło czas ponad 400 osób.

Czytaj więcej...

Kino na leżakach - Czym chata bogata

W sobotni wieczór, 30 czerwca 2018 r., gryficzanie przybyli na błonia Parku Miejskiego na pierwszy z seansów Kina na leżakach. Ponad 350 osób spotkało się z bibliotekarzami, uczestniczyło w konkursach i zabawach, aby ostatecznie obejrzeć komedię francuską "Czym chata bogata". Pokazy filmowe już na stałe wpisały się w letni repertuar biblioteki i umilają czas wszystkich, którzy chcą miło spędzić wieczór na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Noc w bibliotece

Za nami noc w bibliotece - to wyjątkowe spotkanie zakończyliśmy w niedzielę tuż po 6 rano. Budujące w tym wszystkim jest to, że już w czasie nocnych zabaw nasi młodzi detektywi deklarowali chęć powtórki bibliotecznego szaleństwa. Szczególnie, że wakacje na horyzoncie, więc i okazji do wspólnych planów nie zabraknie.

Czytaj więcej...

Jak nie czytam, jak czytam

Dziś w centrum miasta młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza zorganizowała happening "Jak nie czytam, jak czytam", do którego nas i wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszała. Jak widać statystyki czytelnictwa nie tylko nas przyprawiają o ciarki. Internet sprawia, że rozwijamy pismo obrazkowe, zaś umiejętność pięknego czytania coraz częściej zamieniamy na przyswajanie krótkich newsów, a zamiast sięgać po książki - sięgamy po ...telefony. I cóż w tym złego? Nic, ale młodzież pragnie nam przypomnieć, że czytanie, to świetna zabawa...

Czytaj więcej...

Gryfickie spotkania z poezją

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek i uroczystości Jubileuszu 70-lecia Biblioteki na skwerze przy budynku wieczorową porą spotkali się bibliotekarze ze swymi czytelnikami, aby razem uczcić ten dzień przy dźwiękach poezji śpiewanej. Na scenie wystąpili: "Federacja Bardów Lubelskich", zespół "U studni", a na zakończenie Jerzy Filar z zespołem. Było także uroczyste wniesienie tortu i odśpiewanie "Sto lat", bo jak urodziny, to urodziny, a jak urodziny to i zabawa...

Czytaj więcej...

Uroczystości Jubileuszu 70-lecia MBP Gryfice

Jak wszystko co dobre szybko się kończy, tak i Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Nasz Jubileusz jednak trwa nadal, chociaż jego uroczyste uczczenie miło dziś miejsce wśród znamienitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Były słowa uznania, były życzenia i podziękowania, był czas na wspomnienia i plany na przyszłość. Był film o bibliotece i budynku przy Wojska Polskiego, były wywiady i otwarcie wystaw... I były dyplomy i wręczenie odznak i medali i nuta nostalgii i łezka w oku... A tyle jeszcze przed nami...

Czytaj więcej...

Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information