Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Kino na leżekach 2019

Tęskniliście może za KINEM NA LEŻAKACH? My i owszem... dlatego zorganizowaliśmy kolejną wizytę objazdowych seansów filmowych w Gryficach. Tym razem na leżakowych kinomanów czekała polska komedia "Serce nie sługa". Jak zwykle zbrakło leżaków (organizatorzy zapewniają 300 miejsc), ale chętnych było znacznie więcej. Na szczęście terenu na błoniach gryfickiego parku nie brakuje i każdy kto miał ochotę znalazł sobie dogodne miejsce.Tomasz Sekielski po raz drugi w bibliotece

Niezwykle trudne tematy poruszyliśmy w czasie poniedziałkowego spotkania z naszym gościem, Tomaszem Sekielskim, autorem dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Spotkanie okazało się interesujące i ciekawe, ale tego się spodziewaliśmy. Po spotkaniu wszyscy chętni mięli okazję zdobyć autograf autora na swoich książkach i zamienić z nim kilka słów. Pan Tomasz zadeklarował chęć ponownego przyjazdu do nas. Trzymamy go za słowo.

Poniżej znajdują się zdjęcia z tego spotkania, a kto ma ochotę może zobaczyć filmik na Facebooku.

Czytaj więcej...

Nowy rekord Polski w maratonie czytania Trylogii Sienkiewicza ustanowiony

W tegorocznej edycji "Tygodnia Bibliotek" bibliotekarze wraz z czytelnikami podjęli się próby pobicia rekordu Polski w najdłuższym maratonie czytania "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Ile wynosił rekord? Jak poinformowało nas Biuro Rekordów Polski najlepszy dotychczasowy wynik w tej konkurencji od 2016 roku należy do Biblioteki Głównej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 w Warszawie. Wówczas to nasi warszawscy koledzy czytali bez przerwy „Trylogię” przez 24 godziny i 31 minut.

Naszym celem było nie tylko to, żeby należał do nas, ale aby wyśrubować go na tyle, by kolejni, którym przyjdzie do głowy zmierzyć się z tym wyzwaniem, stanęli przed sporym dylematem. Z perspektywy czasu chyba nam się udało. Obecnie, co potwierdza otrzymany Certyfikat nowy rekord Polski ustanowiony w dniach 9-10 maja 2019 r. wynosi 26 godzin, 4 minuty i 8 sekund. Kto ma ochotę może sprawdzić na Facebooku, że nie kłamiemy. Potwierdza to także oficjalna strona Biura Rekordów.

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim czytającym, którzy przyczyni się do ustanowienia nowego rekordu Polski w czytaniu Trylogii Henryka Sienkiewicz.

Czytaj więcej...

Andrzej Poniedzielski

Tydzień Biblioteka 2019 za nami, a zakończyło go przezabawne spotkanie z Andrzejem Poniedzielski, który odwiedził naszą bibliotekę, i ze swoistą satyrą, humorem i poezją raczył nas swoją obecnością. Na spotkanie licznie przybyli sympatycy poety, autora piosenek, kabareciarza oraz kompozytora, występującego w jednej osobie Andrzeja Poniedzielskiego.

Czytaj więcej...

Tydzień bibliotek 2019

„Tydzień Bibliotek” to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję czytelnictwa, bibliotek, zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, podkreślanie roli czytania mającego wpływ na poprawę jakości życia, edukacji oraz i zainteresowania książką w szerokich kręgach społeczeństwa.

W tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek jest #biblioteka, a my  zapraszamy miłośników literatury do wspólnego świętowania i  udziału w organizowanych przedsięwzięciach dniach 8-15 maja.

Czytaj więcej...

Teatr Muzyczny HALS

Na zakończenie dnia, po biciu rekordu Polski, 10 maja, w Gryfickiej bibliotece miała miejsce także uczta muzyczna. Na zaproszenie biblioteki przyjechał do nas Teatr Muzyczny HALS z niekonwencjonalnym, jak na owe czasy, repertuarem muzycznym. Kto tylko ma ochotę może przenieść się na nasz profil Facebookowy, aby posłuchać wspomnianego koncertu.

 

 

 

Biblioteczna "Domówka" Soni Bohosiewicz

W poniedziałek, 8 kwietnia, na bibliotecznej scenie mogliśmy zobaczyć w koncercie komediowym - komedii koncertowej Sonię Bohosiewicz. W trakcie tego wyjątkowego spektaklu, którego autorką jest nasz gość usłyszeliśmy m.in. przeboje PRL-u, popijaliśmy "dolewkę" i smakowaliśmy "murzynka" z prodiża, którego zapach rozchodził się po sali w czasie spektaklu, gdyż robiony był, z udziałem mężów z publiczności, w czasie spotkania. "Domówka”, bo taką nazwę nosi program to przezabawna, pełna anegdot i wzruszeń, osobista podróż Soni Bohosiewicz do czasów minionej epoki.

Czytaj więcej...

Jacek Cygan odwiedził bibliotekę

Jacek Cygan, który wczoraj odwiedził naszą bibliotekę, to doskonale Wam, znany autor tekstów piosenek, poeta, prozaik, organizator festiwali muzycznych, tłumacz, juror i osobowość telewizyjna. Współpracuje z najważniejszymi kompozytorami i wokalistami polskiej muzyki rozrywkowej. Stworzył ponad 1300 tekstów piosenek, niejednokrotnie wielkich przebojów. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Orderem Uśmiechu.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o lesie

Gryfickie Towarzystwo Ekologiczne oraz Nadleśnictwo Gryfice zorganizowało w Miejskiej Bibliotece Publicznej finał konkursów przyrodniczych będących integralną częścią ekokonferencji pt.: „Życie w lesie”. W konkursach wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Gryfice, zaś najlepsi w tej "zielonej" rywalizacji odebrali z rąk pana Wojciecha Pietrzaka, nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice, przygotowane nagrody.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w bibliotece

Dziś oddział dla dzieci odwiedziły przedszkolaki. Co razem robiliśmy? Niech zdjęcia przemówią same... A zabawy, nauki i radości było całkiem sporo, ale zobaczcie sami.

Czytaj więcej...

Nowe nr telefonów:

MBP Gryfice

887 337 555

887 338 555

Filia Górzyca

798 981 317

Filia Ościęcin

798 655 990

Filia Trzygłów

798 981 380

Wynajem sal

Lista gości

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
2
Artykułów:
578
Odsłon artykułów:
1331683
Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information