Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach

Elżbieta Adamiak

Któż z nas nie zna Elżbiety Adamiak? Jeśli są tacy, to wczoraj mieli okazję poznać Panią Elżbietę i jej twórczość, gdyż gościła w bibliotece wraz z dwoma Piotrami. Pierwszy, Piotr Górka, akompaniował na kontrabasie, drugi, Piotr Goljat, oprócz gry na keyboard'zie zaśpiewał w duecie parę utworów z naszym gościem. Była również okazja wysłuchania jego solowego występu.

Czytaj więcej...

Laura Łącz w naszej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach gościła 11 września 2019 r. panią Laurę Łącz, aktorkę kojarzoną ostatnio z serialem „Klan”. Miłośnikom kina i teatru nazwisko pani Laury przywołuje wyłącznie miłe wspomnienia. Pani Laura w 1977 roku została absolwentką PWST w Warszawie, ukończyła też studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim. Na deskach teatru oficjalnie zadebiutowała 3 lutego 1978 rolą kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977–2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Czytaj więcej...

Igor Tuleya odwiedził Bibliotekę

Igor Tuleya był sędzią w Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowiecki, później objął stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie i był rzecznikiem prasowym tego sądu. Krytykował zmiany w sądownictwie. Do Gryfic przyjechał na zaproszenie mieszkańców, którzy chcieli się z nim spotkać i porozmawiać na ciekawiące ich tematy. Sam Igor Tuleya dał się poznać na spotkaniu jako człowiek z dużym dystansem do samego siebie i ogromną wiedzą w swojej dziedzinie prawa, co przejawia się także w literaturze prawa, gdyż - jak sam przyznał z uśmiechem - "zdarzyło mi się coś napisać".

Czytaj więcej...

Wakacje w bibliotece

Jak co roku, również i tym razem, bibliotekarze zorganizowali w ostatnich tygodniach sierpnia moc niespodzianek i zabaw dla dzieci na zakończenie wakacji. W tym roku postanowili zabrać dzieci z podróż po Polsce, śladem krain geograficznych, historii, tradycji i przysmaków. Wspólnie odwiedzaliśmy różne miejsca, by lepiej poznać odległe tereny naszego kraju. Ale co tu pisać, nawet zdjęcia nie oddadzą do końca frajdy i zaangażowania z jakim nasze dzieci uczestniczyły w wakacyjnej zabawie. Dla nas największa radością był uśmiech malujący się na ich twarzach po każdych zajęciach.

Czytaj więcej...

Druga odsłona Kina na leżakach

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku dlatego też zorganizowaliśmy drugą wizytę objazdowych seansów filmowych w Gryficach. Tym razem na kinomanów czekał "Narzeczony na niby". Również i tym razem gryficzanie nie zawiedli. Było niestety ostatni z tegorocznych seansów, a miłośników "kina pod chmurką" zapraszamy w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Kino na leżekach 2019

Tęskniliście może za KINEM NA LEŻAKACH? My i owszem... dlatego zorganizowaliśmy kolejną wizytę objazdowych seansów filmowych w Gryficach. Tym razem na leżakowych kinomanów czekała polska komedia "Serce nie sługa". Jak zwykle zbrakło leżaków (organizatorzy zapewniają 300 miejsc), ale chętnych było znacznie więcej. Na szczęście terenu na błoniach gryfickiego parku nie brakuje i każdy kto miał ochotę znalazł sobie dogodne miejsce.Tomasz Sekielski po raz drugi w bibliotece

Niezwykle trudne tematy poruszyliśmy w czasie poniedziałkowego spotkania z naszym gościem, Tomaszem Sekielskim, autorem dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Spotkanie okazało się interesujące i ciekawe, ale tego się spodziewaliśmy. Po spotkaniu wszyscy chętni mięli okazję zdobyć autograf autora na swoich książkach i zamienić z nim kilka słów. Pan Tomasz zadeklarował chęć ponownego przyjazdu do nas. Trzymamy go za słowo.

Poniżej znajdują się zdjęcia z tego spotkania, a kto ma ochotę może zobaczyć filmik na Facebooku.

Czytaj więcej...

Nowy rekord Polski w maratonie czytania Trylogii Sienkiewicza ustanowiony

W tegorocznej edycji "Tygodnia Bibliotek" bibliotekarze wraz z czytelnikami podjęli się próby pobicia rekordu Polski w najdłuższym maratonie czytania "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Ile wynosił rekord? Jak poinformowało nas Biuro Rekordów Polski najlepszy dotychczasowy wynik w tej konkurencji od 2016 roku należy do Biblioteki Głównej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 w Warszawie. Wówczas to nasi warszawscy koledzy czytali bez przerwy „Trylogię” przez 24 godziny i 31 minut.

Naszym celem było nie tylko to, żeby należał do nas, ale aby wyśrubować go na tyle, by kolejni, którym przyjdzie do głowy zmierzyć się z tym wyzwaniem, stanęli przed sporym dylematem. Z perspektywy czasu chyba nam się udało. Obecnie, co potwierdza otrzymany Certyfikat nowy rekord Polski ustanowiony w dniach 9-10 maja 2019 r. wynosi 26 godzin, 4 minuty i 8 sekund. Kto ma ochotę może sprawdzić na Facebooku, że nie kłamiemy. Potwierdza to także oficjalna strona Biura Rekordów.

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim czytającym, którzy przyczyni się do ustanowienia nowego rekordu Polski w czytaniu Trylogii Henryka Sienkiewicz.

Czytaj więcej...

Andrzej Poniedzielski

Tydzień Biblioteka 2019 za nami, a zakończyło go przezabawne spotkanie z Andrzejem Poniedzielski, który odwiedził naszą bibliotekę, i ze swoistą satyrą, humorem i poezją raczył nas swoją obecnością. Na spotkanie licznie przybyli sympatycy poety, autora piosenek, kabareciarza oraz kompozytora, występującego w jednej osobie Andrzeja Poniedzielskiego.

Czytaj więcej...

Tydzień bibliotek 2019

„Tydzień Bibliotek” to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję czytelnictwa, bibliotek, zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, podkreślanie roli czytania mającego wpływ na poprawę jakości życia, edukacji oraz i zainteresowania książką w szerokich kręgach społeczeństwa.

W tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek jest #biblioteka, a my  zapraszamy miłośników literatury do wspólnego świętowania i  udziału w organizowanych przedsięwzięciach dniach 8-15 maja.

Czytaj więcej...

Akceptuj pliki cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information