Jacek Cygan odwiedził bibliotekę

Jacek Cygan, który wczoraj odwiedził naszą bibliotekę, to doskonale Wam, znany autor tekstów piosenek, poeta, prozaik, organizator festiwali muzycznych, tłumacz, juror i osobowość telewizyjna. Współpracuje z najważniejszymi kompozytorami i wokalistami polskiej muzyki rozrywkowej. Stworzył ponad 1300 tekstów piosenek, niejednokrotnie wielkich przebojów. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Orderem Uśmiechu.

Nasz gość, zaskarbił sobie jednak naszą wdzięczność swoją otwartością, humorem oraz umiejętnością słuchania. Człowiek znany z telewizji, będącym charyzmatycznym poetą jest intrygującym gawędziarzem. Co z tego, że zabrakło krzeseł, ale tych 75 minut, które wspólnie spędziliśmy, siedząc czy stojąc, wsłuchani w jego historię wzbudziło ciekawość i nabrało głębszego wymiaru. A kto nie był... niech żałuje!