Tydzień bibliotek 2019

„Tydzień Bibliotek” to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję czytelnictwa, bibliotek, zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, podkreślanie roli czytania mającego wpływ na poprawę jakości życia, edukacji oraz i zainteresowania książką w szerokich kręgach społeczeństwa.

W tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek jest #biblioteka, a my  zapraszamy miłośników literatury do wspólnego świętowania i  udziału w organizowanych przedsięwzięciach dniach 8-15 maja.

W tym roku bibliotekarze udali się w nietypową podróż z przyjaciółmi z kart książek do gryfickich przedszkoli. Kapitan Hak, z przyjaciółmi: Czerwonym Kapturkiem, Dzwoneczkiem, Królewną Śnieżką i Fredem Flintstonem zawitali do Przedszkola nr 1 i 2 w Gryficach, Przedszkola Cool-Kids, oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4, a także na oddział dziecięcy gryfickiego szpitala, aby zakończyć swoją podróż w gryfickim magistracie zachęcając wszystkich do czytania i podróży w świat dziecięcych fantazji.