Nowy rekord Polski w maratonie czytania Trylogii Sienkiewicza ustanowiony

W tegorocznej edycji "Tygodnia Bibliotek" bibliotekarze wraz z czytelnikami podjęli się próby pobicia rekordu Polski w najdłuższym maratonie czytania "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Ile wynosił rekord? Jak poinformowało nas Biuro Rekordów Polski najlepszy dotychczasowy wynik w tej konkurencji od 2016 roku należy do Biblioteki Głównej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 w Warszawie. Wówczas to nasi warszawscy koledzy czytali bez przerwy „Trylogię” przez 24 godziny i 31 minut.

Naszym celem było nie tylko to, żeby należał do nas, ale aby wyśrubować go na tyle, by kolejni, którym przyjdzie do głowy zmierzyć się z tym wyzwaniem, stanęli przed sporym dylematem. Z perspektywy czasu chyba nam się udało. Obecnie, co potwierdza otrzymany Certyfikat nowy rekord Polski ustanowiony w dniach 9-10 maja 2019 r. wynosi 26 godzin, 4 minuty i 8 sekund. Kto ma ochotę może sprawdzić na Facebooku, że nie kłamiemy. Potwierdza to także oficjalna strona Biura Rekordów.

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim czytającym, którzy przyczyni się do ustanowienia nowego rekordu Polski w czytaniu Trylogii Henryka Sienkiewicz.