Laura Łącz w naszej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach gościła 11 września 2019 r. panią Laurę Łącz, aktorkę kojarzoną ostatnio z serialem „Klan”. Miłośnikom kina i teatru nazwisko pani Laury przywołuje wyłącznie miłe wspomnienia. Pani Laura w 1977 roku została absolwentką PWST w Warszawie, ukończyła też studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim. Na deskach teatru oficjalnie zadebiutowała 3 lutego 1978 rolą kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977–2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

W 1983 roku otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Ponadto jest autorką książek dla dzieci, m.in. Sekret czarnego łabędzia, Spełnione marzenia oraz Bajki i wiersze na cztery pory roku.

Na spotkaniu w Gryficach pani Laura odkrywała przed gośćmi swoje historie i przeżycia, wspomnienia i niebywały głos. Urocze spotkanie z naszym gościem budziło wiele wspomnień u słuchaczy, a śpiewane piosenki każdy nucił z rozrzewnieniem. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy..., ale na szczęście pani Laura znalazła jeszcze czas na kawę i rozmowę ze swoimi wielbicielami.