Elżbieta Adamiak

Któż z nas nie zna Elżbiety Adamiak? Jeśli są tacy, to wczoraj mieli okazję poznać Panią Elżbietę i jej twórczość, gdyż gościła w bibliotece wraz z dwoma Piotrami. Pierwszy, Piotr Górka, akompaniował na kontrabasie, drugi, Piotr Goljat, oprócz gry na keyboard'zie zaśpiewał w duecie parę utworów z naszym gościem. Była również okazja wysłuchania jego solowego występu.

Niesamowita atmosfera, delikatność dźwięków wraz z jesienną melancholią i nostalgią w głosie Pani Elżbiety razem tworzyły niezwykłą aurę niepowtarzalnego zachwytu publiczności. Gross widowni znała twórczość naszego gościa, ale byli też tacy, którzy zetknęli się z nią po pierwszy, co nas bardzo cieszy. Taka też jest rola biblioteki, aby szerzyć szeroko rozumianą kulturę słowa, nie tylko pisanego, ale także żywego.

Po spotkaniu przy kawie, herbacie i słodkim co nieco można było nabyć płytę z piosenkami pani Elżbiety i zdobyć autografy od artystów, co widzowie chętnie wykorzystali.