Zapraszamy do korzystania z platformy ebooków Legimi i iBUK Libra

Podaj dalej - przedostatnie spotkanie

W czwartkowe popołudnie, 20 czerwca, obyło się w czytelni dla dorosłych 3 spotkanie z cyklu „Podaj dalej”.  Na spotkanie przybyli bibliotekarze z bibliotek partnerskich z Karnic i Płotów, a także zaproszone bibliotekarki z filii bibliotecznych MBP, z Górzycy i Prusinowa. Spotkanie powitaniem gości rozpoczęła Zofia Czasnowicz – Lidera Partnerstwa (Dyrektor MBP w Gryficach).

Po wprowadzeniu w tematykę spotkania głos zabrał Leszek Wójcikiewicz, który przedstawił zebranym nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne służące do komunikowania się na odległość z wykorzystaniem komputera podłączonego do sieci Internet. Pokazał skąd pobrać, jak zainstalować i wstępnie skonfigurować oprogramowanie Skype i Gadu-Gadu. Pokazał także inne formy komunikacji za pomocą Facebooka i czatów. Nawiązał także do wykorzystania konta Google+ w celu prowadzenia hangoutów.

Po krótkiej przerwie na posiłek uczestnicy zadawali pytania, na które prowadząca starał się w miarę wyczerpująco udzielić odpowiedzi. Następnie przystąpiono do indywidualnych zajęć praktycznych, gdzie każdy z uczestników założył własne konto Skype i gadu-gadu. Kolejnym krokiem było przeprowadzenie krótkich konwersacji pomiędzy uczestnikami spotkania z wykorzystaniem sprzętu komputerowego dostępnego w Bibliotece. W godzinach przedwieczornych wszyscy pożegnali się, gdyż było to ostatnie stacjonarne spotkanie w ramach mikrograntu „Podaj dalej”, kolejne odbędzie się przy wykorzystaniu informacji zdobytych na obecnym szkoleniu i będzie miało charakter wirtualny. Bibliotekarze „spotkają się w sieci” i za pomocą Skypa, bądź gadu-gadu wymienią się wspomnieniami, relacjami i fotografiami z wakacji.

Środki finansowe na pokrycie większości kosztów organizacji spotkań z Bibliotekami Partnerskim pozyskano z dotacji w ramach „Mikrograntu – Podaj dalej” z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.